Abradab, fot. Lion Stage Management

4 czerwca w Warszawie, na scenie bemowskiego Amfiteatru, wystąpi między innymi ceniony polski raper Abradab. Artysta zaprezentuje materiał z nagrodzonego tydzień temu Fryderykiem albumu „Abradabing” oraz kompilację wybranych utworów legendarnego hip-hopowego składu Kaliber 44. Koncert odbędzie się w ramach imprezy „Dzień Wolnego Wyboru”.

Na tegoroczną wiosenno-wakacyjną trasą koncertową Abradab przygotował pewne zmiany i niespodzianki. Między innymi zaproszenie na scenę zaprzyjaźnionych muzyków oraz unikatowy set z utworami z repertuaru Kalibra 44, którego raper był współzałożycielem i który na dobre zapisał się już w historii polskiej muzyki, a hip-hopu w szczególności. – Postanowiłem zrealizować ten potężny set, ponieważ wiem jak ważny dla wielu osób jest repertuar Kalibra. Jest to prezent dla naszych fanów, bo właśnie dzięki ich namowom zmobilizowałem się do podjęcia pracy nad tym materiałem – wyjaśnia Abradab.

Z pewnością będzie to niezła gratka dla miłośników polskiego hip-hopu, w tym osób wychowanych wręcz na muzyce Kalibra 44, a jednocześnie dobra okazja do zaprezentowania twórczości tej kultowej grupy kolejnemu pokoleniu. Nowością w trwającej właśnie trasie koncertowej jest także obecność sekcji instrumentalnej. – Dzięki instrumentom, moje utwory zyskują nieco inne brzmienia. Pojawią się nowe, świeże ich aranżacje – zapowiada artysta. Do tej pory Abradab nieczęsto występował z muzykami, ale bardzo pozytywne opinie i komentarze po koncertach z cyklu „Męskie Granie” skłoniły artystę do kontynuowania trasy ze stałym udziałem instrumentalistów.

Koncert Abradaba 4 czerwca na warszawskim Bemowie będzie, obok projektu „39/89 Zrozumieć Polskę” Łukasza L.U.C Rostkowskiego, najważniejszym elementem programu „Dnia Wolnego Wyboru” organizowanego przez Urząd Dzielnicy Bemowo. Będzie to też kolejny występ artysty w ramach ostatniej, czwartej już części ogólnopolskiej trasy „Abradabing”, a tym samym jedna z ostatnich możliwości, aby usłyszeć materiał z tego albumu w całości na żywo. Warto też wspomnieć, że album „Abradabing”, który ukazał się na rynku jesienią ubiegłego roku, został wyróżniony Nagrodą Fryderyk 2011 za Najlepszy Album Roku w kategorii Hip-Hop, R&B, Reggae.

4 CZERWCA 2011 – DZIEŃ WOLNEGO WYBORU

AMFITEATR BEMOWO, WARSZAWA, GODZ. 20.00
KONCERTY: ŁUKASZ L.U.C ROSTKOWSKI „39/89 ZROZUMIEĆ POLSKĘ” I ABRADAB
WYSTAWA: DEKADA SOLIDARNOŚCI (PRZYGOTOWANA PRZEZ DOM SPOTKAŃ Z HISTORIĄ)
WSTĘP WOLNY – ORGANICZONA LICZBA MIEJSC

www.bemowo.waw.pl