WEF

Po raz kolejny artyści związani ze sceną Warsaw Electronic Festival odwiedzą Częstochowę, w ramach istniejących od 2007 roku ogólnopolskich działań koncertowych znanych pod nazwą WEF on TOUR. Jednak tym razem będzie to koncert na rzecz częstochowianina Przemka Ciszka, który od sześciu lat
cierpi na stwardnienie rozsiane. Celem imprezy jest pomoc w propagowaniu inicjatywy przekazywania 1% podatku. W ramach fundacji Dobro Powraca – Fundacja na Rzecz Chorych na Stwardnienie Rozsiane zostało stworzone specjalne subkonto, gdzie można finansowo wesprzeć Przemka w walce z chorobą.

Przy współpracy WEF, Fundacji Szuka i Technologia (Warszawa) oraz herbaciarni Cafe Belg, odbędzie się spotkanie z muzyką dobrze już znanych artystów ze sceny WEF. Zagrają: Grzegorz Bojanek (Częstochowa), Krzysztof Orluk (Zabrze), WO (Poznań), Vasen Piparjuuri (Warszawa) oraz Nmls (Warszawa). Poza prezentacją twórczości artystów, będą dostępne specjalnie przygotowane na tę okazję płyty CD wykonawców wytwórni WEFrec i EtaLabel.

Warsaw Electronic Festival (WEF) to jeden z najstarszych polskich festiwali prezentujący nowoczesną scenę muzyki elektronicznej i eksperymentalnej, a także multimedia i Vjing, w tym roku obchodzący swoje 10-lecie istnienia. Jest organizowany rok do roku przez Fundację Sztuka i Technologia oraz Zachętę
Narodową Galerię Sztuki. WEF koncentruje się na Polakach, mimo, że na scenie WEF nie brakuje również twórców zagranicznych. Od roku 2001 na scenie WEF zaistniało ponad 300 artystów zarówno z Polski jak i zagranicy.

Czas | Miejsce | Wejście:
Czas: 7 maja 2011 (sobota) , godzina 20:00
Miejsce: Herbaciarnia Cafe Belg, Aleja Najświętszej Marii Panny 32
Wejście: 10 PLN