Ulica Kultury

15 kwietnia w Klubie Rampa w Opolu odbędzie się wydarzenie Ulica Kultury – mające na celu wejście w interakcję z potencjalnym widzem poprzez zmianę otoczenia oraz możliwość prezentacji niekonwencjonalnej sztuki. Zagrają Radikal Guru i Dubseed oraz Propaganda Soundsystem.

RADIKAL GURU

Mateusz Miller aka Radikal Guru to producent muzyki dub i dubstep

Jego rozpoznawalny styl to połączenie muzyki dubstep z roots reggae, uk steppers lub muzyka dalekiego wschodu. W 2008 zdobył szerokie grono słuchaczy dzięki wydanej w brytyjskim labelu Dubbed Out records serii remixow. Zdolności producenckie zaczął rozwijać około roku 2004 eksperymentując z muzyka trip-hop, asian underground i jungle. W 2005 powstało jego pierwsze samodzielne demo „East-West Connection”.

Od 2005 przebywał w Cork (Irlandia) gdzie jego muzyka spotkała się z dużym zainteresowaniem dzięki serii imprez pod nazwa World Bass Culture.
W międzyczasie w jego produkcjach zaczęło pojawiać się coraz więcej wpływów muzyki dub i dubstep.

W październiku 2008 ukazały się jego pierwsze utwory na płytach winylowych nakładem brytyjskiego labelu Dubbed Out records. W niedługim czasie jego muzyka zaczęła pojawiać się w audycjach radiowych stacji takich jak BBC Asian Network, Sub Fm, Rinse FM, Sensimedia Network czy tez Polskie Radio i wielu innych, dzięki czemu zaistniał na scenie międzynarodowej.

Radikal Guru regularnie dostarcza swoje brzmienia słuchaczom w klubach i na festiwalach w całej Europie. Na polowe 2011 roku planowane jest wydanie albumu podsumowującego ostatnie kilka lat działalności.

DUBSEED

DUBSEED / Dub Temple, Dubstep Ahead! / Kraków

Dubseed to dj i promotor, organizator cyklicznych imprez „Dub Temple” oraz Dubstep Ahead!, których to odbyło się już kilkadziesiąt edycji!! Od kilku lat silnie zaangażowany w krakowska scene reggae dub i dubstep, gdzie zdołał wyrobić sobie silną pozycje oraz zyskać stałą publiczność. Jak do tej pory udało mu się ściągnąc do Krakowa i gościć na swoich sesjach wielu dj’s/producentów i soundsystemów z zagranicy (m.in. Vibronics, Dubkasm, Bush Chemists, Jah Free, Weeding Dub, Dubateers,

Roots Youths, Imperial Sound Army. Digitron SS, Uprising Sounds i innych) oraz praktycznie całą polską czołówkę artystów związanych ze sceną dub i dubstep. Od dłuższego czasu konsekwentnie rozbudowuje swój zestaw nagłośnienia – obecnie moc soundsystemu to aż 23000W RMS! – dubwise no compromise!
Prezentowane przez niego sety to głównie mieszanka UK dubu oraz dubstepu w medytacyjnym dubowym klimacie. Początki jego muzycznej drogi związane są z reggae dubem, fascynacją dubowym brzmieniem UK Roots i brytyjską sceną sound systemową. W znacznym stopniu zagłębił się również w bezkompromisowe brzmienia dubstep co można usłyszeć w jego setach oraz odczuć w pasji animowania krakowskiej sceny.

PROPAGANDA SOUNDSYSTEM

Propaganda SoundSystem to 7 osobowy dynamicznie rozwijający się squad z Opola istniejący od 2009r, działający w obrębie muzyki d’n’b dubstep oraz jungle. Dzięki dwuletniej aktywności na opolskiej scenie dorobili się wiernej publiki oraz opinii dobrych selektorów. Ten ekscytujący squad zaistniał na scenie opolskiej z wielkim impetem. Od początku ich sety charakteryzowały się brakiem granic oraz głębokim, ciężkim bassem, skierowanym do wprawiania bawiących się ludzi w osłupienie.