Warsaw Music Week

Nôze, Fra & Renaissance Man, Fin, a podczas Warsoul Sessions – Mark de-Clive Lowe, Bembe Segue, Opolopo i Amalia – to nowe gwiazdy, jakie pojawią się podczas Warsaw Music Week w dniach 6-14 maja.

WARSOUL SESSIONS 2nd BIRTHDAY
13.05 – Cafe Kulturalna – pl. Defilad 1 – godz. 21:00 – Bilety: 30zł

Na drugich urodzinach Warsoul wystąpią Mark de-Clive Lowe, Bembe Segue, Opolopo, Amalia oraz Maceo i Piękny Chłopiec. Mieszkający w Zachodnim Londynie Mark de-Clive jest kluczowym zawodnikiem na scenie broken beatowej, na czele której stoją tacy artyści jak Bugz In The Attic, 4Hero, Restless Soul i Ig Culture. Kolejną gwiazdą jest Bembe Segue – niewątpliwie najoryginalniejsza wokalistka londyńskiej sceny broken beatowo-jazzowej ostatniej dekady. Śpiewa, komponuje, produkuje, aranżuje i tworzy poezję.

Organizator: Cafe Kulturalna, Warsoul, Redbull Academy

Nôze / Fra & Renaissance Man / Fin
13.05 – 1500m2 – ul. Solec 18 – godz. 22.00 – Bilety: 15 zł

Jeśli uważasz muzykę elektroniczą na żywo za smętne nudy, to znaczy, że nigdy nie widziałeś występów Nôze. Francuski duet rok rocznie uznawany jest za jeden z najlepszych live actów w klubowym świecie, a ich performace najdelikatniej można określić mianem ekscentrycznego. Na imprezie wystąpi też Renaissance Man – pochodzący z Helsinek duet, który w ciągu ostatnich dwóch lat wyrósł na jedno z oryginalniejszych zjawisk na mlodej scenie house.

Organizator: 1500m2

Pełny program Warsaw Music Week już niebawem dostępny na www.warsawmusicweek.pl oraz na stronach klubów.

Warszawa, jedyna kandydatka do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016 oraz Agencja Good Music Productions zapraszają na drugą edycję, wyjątkowego wydarzenia muzycznego – Warsaw Music Week. Jest to kontynuacja inicjatywy kulturalnej powołanej w 2010 roku, w ramach starań o uzyskanie przez Warszawę tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Impreza odbędzie się w dniach 6-14 maja 2011r.

Warsaw Music Week to cykl wydarzeń muzycznych prezentujący bogatą kulturę klubową stolicy. Koncerty, imprezy klubowe oraz pokazy audiowizualne odbędą się w wiodących warszawskich klubach muzycznych oraz salach koncertowych. Pierwsza edycja odbyła się we wrześniu 2010 roku i stała się wielkim wydarzeniem muzycznym. W ciągu 9 dni, odbyło się ponad 40 imprez i koncertów, w 6 warszawskich klubach. W imprezach wzięło udział ponad 16 tysięcy osób. Gwiazdami pierwszej edycji byli m.in.: Unkle, Ladytron, DJ Falcon, Hanne Hukkelberg, Deadbeat, Pole i wielu innych. W sumie 15 artystów zagranicznych i 35 wykonawców z Polski.

W programie tegorocznej edycji, podobnie jak w ubiegłym, znajdą się najmodniejsze i najciekawsze imprezy klubowe z udziałem sceny warszawskiej oraz gwiazd
polskich i zagranicznych. Poszczególnym organizatorom wydarzeń są: Good Music Productions, Powiększenie, Cafe Kulturalna, Kamieniołomy, 1500 m2 do wynajęcia, Hydrozagadka. W części wydarzeń będzie można uczestniczyć bezpłatnie. Otwarcie festiwalu nastąpi w klubie Palladium, w dniu 6 maja. Partnerami Warsaw Music Week są instytucje i organizacje wspierające rozwój kultury, m.in. British Council, we współpracy z którym zrealizujemy warsztaty dla dziennikarzy muzycznych.

Warszawa – najlepsza kandydatka do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016

Oficjalny serwis na www.warsawmusicweek.pl