We wrocławskim klubie Puzzle, 3 czerwca odbędzie się Celestial Toyroom Release Party. Zagrają En2ak, Bontone debiutujący w Ninja Tune, Niewinni Czarodzieje, Night Marks Electric Trio, Przaśnik i Icyd.

U Know Me Records to młoda Polska wytwórnia, która przebojem wdarła się na playlisty DJów na całym świecie. Album Kixnare’a i EPka Daniela Drumza to bestsellery w największych amerykańskich, europejskich i japońskich sklepach z winylami. Kolejną płytą w katalogu UKM będzie solowy debiut En2aka, czyli pochodzącego z Wrocławia producenta współtworzącego duet Przaśnik – „w chwili obecnej jedno z ciekawszych crew djsko-producenckich w Polsce, oscylujących wokół stylistyki funk/soul/jazz”. Przaśnik nakładem wytwórni Funky Mamas and Papas wydał, entuzjastycznie przyjęte dwa winylowe single i EPkę. Gościł również na różnych zagranicznych kompilacjach (m.in. „Jazz For More” – obok The Bamboos i Ugly Duckling; „Agogo Makes The World Go Round” – obok Quantica, Mo’Horizons i Una Mas Trio). Miał okazję remixować takich artystów jak Kixnare, Dreadsquad, Igor Boxx, Rube i Mr. Confuse.

Zaszufladkować materiał z „Celestial Toyroom” to bez wątpienia zadanie niełatwe. Nie odda w pełni natury płyty ten, kto umieszczać ją będzie w jednym rzędzie z innymi produkcjami z gatunku future beats – shuffle, glitch hop, 8bit czy offbeat.

Solowy projekt En2aka to nie tylko skonstruowane zgodnie z aktualnymi światowymi trendami, energetyczne bity, to wiele wyrafinowanych muzycznych smakołyków. Zdecydowanie więcej niż niewymagający muzyczny background. Producent trzyma się raczej z dala od schematycznych podziałów perkusyjnych i nieskomplikowanych melodyjek, jego materiał ma zdecydowanie charakter ornamentalny.

Album „Celestial Toyroom” to niesamowita wyprawa w głąb kosmicznych dźwięków, a wsparcie muzyczne od Mr.Krime’a, Monosylabikka, Seba Zillnera czy Envee’go potwierdza jego wysoką klasę.

LINKI:
http://www.facebook.com/en2ak

http://www.myspace.com/en2ak

en2ak – Edwards’ Short Circut

en2ak – Who Mourns for an Android? feat. Seb Zillner

en2ak / Envee / Siny – Polar

en2ak – Whirlwind (mix)
http://soundcloud.com/en2ak/en2ak-whirlwind

NIEWINNI CZARODZIEJE

BIO:
Warszawski kolektyw DJ-ski, którego trzon stanowią Maceo Wyro i Envee. Grupa powstała w lecie 2002 roku z inspiracji filmem Andrzeja Wajdy, aby promować nowoczesne wysublimowane gatunki muzyki tanecznej (nu-jazz & broken beats, 21th Century Soul, afrotech, modern brasilica, deep & jazz house). W 2003 roku nakładem londyńskiej wytwórni Fluid Ounce wydali dwa single – „Believe & See (feat. Joseph Malik)” oraz „Anthem”. Produkowali remixy m.in. dla takich artystów jak Slope, Sistars, Koop i S.U.M.O, które zostały wydane na winylach Sonar Kollektiv, Compost Records i Heya HiFi.

W 2005 ukazał się singiel „One Dollar Race” (Raw Fusion Records), który zdobył uznanie na całym świecie, pojawiając się m.in. na playlistach tak renomowanych dj’ów jak Gilles Peterson, Laurent Garnier, Peter Kruder, Charles Webster i Mr. Scruff. Utwór był licencjonowany na składanki w Japonii i Afryce oraz do ścieżki dźwiękowej szwedzkiego
serialu „Hombres”.

Z NC współpracują m.in.: Tomasz Stańko, Dj Jealo, Dj Misty, Marysia Sadowska, Marika, Sean Palmer. Envee, kompozytor, autor i producent swojego debiutanckiego albumu „ENVEE & NIEWINNI CZARODZIEJE” [2002], jest w równym stopniu zafascynowany europejską elektroniką z pogranicza nu-jazzu, jak również polską tradycją tworzenia piosenek z lirycznym przesłaniem. Dlatego też w muzyce NIEWINNYCH CZARODZIEI można odnaleźć nie tylko taneczne bity, poskładane zgodnie z aktualnymi światowymi trendami, ale też wiele indywidualnych smaczków, które sprawiają, że ich utwory są czymś więcej niż tylko modną muzyczną tapetą. Taka też jest jego debiutancka płyta, którą cechują subtelne i przemyślane aranżacje, a także dbałość o słowo i klimat całości, która pomimo swej rozpiętości stylistycznej wydaje się całkiem przejrzysta i spójna.

Kombinacja świeżych rozwiązań studyjnych, żywych partii instrumentalnych i wokalnych oraz ciekawych tekstów, a także duża kultura muzyczna artystów biorących udział w nagraniach połączona z doświadczeniem i wizją artystyczną Envee’go – to właśnie magia, którą roztaczają NIEWINNI CZARODZIEJE. Przez ostatnie 3 lata Niewinni Czarodzieje występowali w najlepszych klubach całej Polski zapraszając do współpracy m.in.: Michaela Reinbotha (Compost Records), Josepha Malika, Toma Wielanda (Les Gammas), Alexa Dallasa (Straight Ahead), Eddy’ego Ramicha (Eddy & Dus), Chrisa Vogado (Fluid Oz./Zero db), Rainera Truby’ego & Shuya Okino (Kyoto Jazz Massive), Mad Matsa, Swell Session & Ernesto.
Koncertowali również w Wielkiej Brytanii, Francji, Austrii, a także na Węgrzech i Słowacji.

LINKI:

Ewa Nawrot / Niewinni Czarodzieje – Sen

Envee i Niewinni Czarodzieje – The Drive feat. Marysia Sadowska

Fisz / Envee – Kręcioł

Fisz / Envee – Kryminalny Bluez

Natu / Envee – Lion Girl
http://youtu.be/e-cI_U0ea24
Envee – The Score (Theme from The Movie “Innocent Socercers”)

PRZAŚNIK

BIO:
Pochodzący ze stolicy dolnego śląska, obdarzony naturą prawdziwie birbancką projekt muzyczno-towarzyski. W chwili obecnej „jedno z ciekawszych crew djsko-producenckich w Polsce, oscylujących wokół stylistyki funk/soul/jazz”.

Przaśnik narodził się na styku wspólnych inspiracji muzycznych, a także zamiłowania do składana dźwiękowych puzzli. Ongiś melodie od Bontona i En2aka zasłyszeć mogliście dzięki ludziom z Artificial Bliss Recordings, Jon Kennedy Federation, Qulturapu czy nawet Ninja Tune. Już jako Przaśnik chłopaki związali się Funky Mamas and Papas Recordings, a ich szlagiery zapełniają wydawany przez JuNouMi wosk.

Zarówno ich winylowe single jak i Epka „Azymic” zostały przyjęte bardzo entuzjastycznie. Przaśnikowe jointy goszczą również na różnych zagranicznych kompilacjach (m.in. „Jazz For More” – obok The Bamboos i Ugly Duckling; „Agogo Makes The World Go Round” – obok Quantica, Mo’Horizons i Una Mas Trio). Wkrótce do usłyszenia na wydawnictwach m.in. Rube’a i Mr. Confuse’a.

Przaśnik jest zwolennikiem organicznego brzmienia. Żywiczny sound, klasyczne, jazzowe instrumentarium, do tego odrobina syntetyków, połamane podziały perkusyjne i współczesny feeling. Ich sety i live act-y to przede wszystkim podawany w sporych dawkach dancefloor jazz, neosoul, new beats, bujający funk, jump blues, retro swing, rozpędzony etno i afrobeat, latynoski groove, energetyczny breakbeat i pamiętający złotą erę hip-hop.

LINKI:
http://www.facebook.com/przasnik

http://www.myspace.com/przasnik

Przaśnik / Otek @ Soul Confectionery 2010

Przaśnik – Passengers

NIGHT MARJS ELECTRIC TRIO

BIO:
NMET to syntetyczne bębny, mięsiste basy oraz przetworzony wokal. Granie na żywo opierają na improwizacji, co sprawia, że ich koncerty nigdy nie są takie same. Ich muzyka bazuje na modern hip hopowych beatach, soulowo-analogowych brzmieniach syntezatorów, powykręcanych liniach basu oraz kosmicznych samplach. NMET powstało na początku roku 2011, jednak jego członkowie nie są debiutantami na scenie muzycznej. Marek oraz Adam są studentami Instytutu Jazzu w Katowicach oraz finalistami warsztatów Coke Live Fresh Noise Katowicach roku 2009. Z kolei Spisek Jednego, czyli Piotr Skorupski jest djem, producentem oraz współtwórcą nieistniejącego już zespołu Spisek.

skład:
Marek Pędziwiatr: keyboards, vocal
Adam Kabaciński: Moog, electric bass
Spisek Jednego: Akai MPC, turntable, effects

LINKI:

ICYD

BIO:
Krzysztof Pańtak aka vj Icyd, znany też jako dj Povv skończył studia o specjalności fotografia, film i techniki video. Edukację kontynuuje na studiach podyplomowych na ASP we Wrocławiu. Swój bardzo szeroki zakres zainteresowań, od foto, grafiki, filmu, muzyki (kiedyś perkusista w Dombezścian i Fadeaway) w 2003 roku rozszerzył o dj-ing i drum and bass, co zawdzięcza przez poznanie Bun:ski’ego (Cube Syndicate). Jako dj grał w klubach w Zielonej Górze, Poznaniu, Wrocławiu, Szczecinie i Gorzowie Wlkp.: Crossed_Szczecin, Wagon, Bunkier, Samo Życie_Wrocław, Inner Spaces Gallery_Poznań, Pozytyv_Gorzów Wlkp. Bohomaz, Straszny Dwór, SB, Rotterdam, Abstrakcja, Ex- Zatem, Roksana, Tabasko_Peron 5, Brooklyn, Slaughter-House_Zielona Góra, Open:Air_Ochla. Udzielał się w projekcie muzycznym See Sea. Obecnie zajmuje się fotografiką, video i muzyką. Do ważniejszych wydarzeń, w których brał udział można zaliczyć Pomorskie spotkania z Diaporamą, Dni Sztuki Współczesnej, Intruz art, Międzynarodowe spotkania artystyczne experyment (See Sea).

Oprawa wizualna imprez:
Dla Cube Syndicate i D:C kru, dla kolektywu dubstepowego My Head is Dubby na imprezach Junglist Convention, Audio City Valentines, Urban Decay 2 w Browarze Mieszczańskim. Festwal Ambientalny – Wrocław video dla Periskop w Klubie Włodkowica 21. Klub Firlej impreza z udziałem Aarone Jerome. Klipy video dla Betatest, Monosylabikk, Periskop, Przasnik.

LINKI:
http://www.icyd1.com/
http://vimeo.com/icyd