Archive i Yann Tiersen na WrocLove

Archive

Tegoroczna odsłona WrocLove Fest zapowiada się bardzo interesująco. Do stolicy Dolnego Śląska zawitają wykonawcy cieszący się niesłabnącą popularnością w naszym kraju.

19 czerwca na Wyspie Słodowej zagrają Archive oraz Yann Tiersen. Początek występów został zaplanowany na godz. 19:00. Dla wszystkich zainteresowanych prezentujemy ceny biletów:
miejsca siedzące: 120 zł – I miejsca, 90 zł – II miejsca
miejsca stojące: 40 zł – pierwsze 500 szt., 50 zł – przedsprzedaż, 60 zł – w dniu koncertu;

oraz szczegółowe materiały od organizatorów imprezy:
Uznawany za wirtuoza skrzypiec i akordeonu, Yann Tiersen w czerwcu przyjedzie ponownie do Wrocławia na jedyny i unikatowy koncert w Polsce. Odbędzie się on w ramach kilkudniowej imprezy Święto Wrocławia – WrocLove Fest 2011. Twórczość Tiersena trudno przypisać do jednej stylistyki lub nurtu, pozostaje ona sama w sobie tajemnicą: przestrzenna, majestatyczna, poetycka, romantyczna, wysublimowana. Artysta balansuje na rozdrożu muzyki folkowej, minimalistycznej i rockowej.
Warto przypomnieć, że to właśnie ten muzyk jest autorem wielu znakomitych ścieżek dźwiękowych do filmów – m.in. do kultowej „Amelii” czy filmów „Wyśnione życie aniołów” i „Good Bye Lenin!”. Współorganizatorem koncertu Yanna Tiersena jest agencja Lion Stage Management.

Muzyka Archive, będąca wypadkową dokonań takich grup jak Pink Floyd oraz Radiohead, zachwyca tak słuchaczy, jak i krytyków muzycznych. Już 19 czerwca pojawi się  niepowtarzalna okazja, by przekonać się jak brzmią twórcy przeboju „Again” na żywo! Tym razem w plenerze – na urokliwej Wyspie Słodowej położonej w samym sercu Wrocławia. Koncert Archive zamknie czterodniowy WrocLove Fest odbywający się z okazji Święta Wrocławia.
Zespół Archive powstał w 1994 roku w Londynie. Założyli go Darius Keeler i Danny Griffiths. Brytyjska formacja należy do grup, których twórczość skutecznie wymyka się wszelkim próbom zaszufladkowania. W 1996 roku zespół (razem z wokalistką Royą Arab i raperem Rosko Johnem) wydał swój pierwszy album – „Londinium”. Płyta była mieszanką trip-hopu w stylu Massive Attack, alternatywnego rocka i rapu. Zespół rozpadł się w tym samym roku, jednak w 1997 Darius i Danny reaktywowali Archive, tym razem z wokalistką Suzanne Wooder i wydali swój drugi album – „Take My Head”.
Utwór „Again” z albumu „You All Look The Same To Me” (2002) przez wiele tygodni utrzymywał się na pierwszym miejscu listy przebojów radiowej Trójki, a na liście Marka Niedźwieckiego gościł aż 70 tygodni. W jednym z Trójkowych topów wszech czasów uplasował się na siódmym miejscu, przedzielając dwa klasyczne nagrania Pink Floyd.

Rafał Maćkowski

Podobne

Komentarze: