Red Bull Music Academy

Trwa proces przyjmowania zgłoszeń do tegorocznej edycji Red Bull Music Academy. Jednak ze względu na bieżące wydarzenia w Japonii, Akademia nie odbędzie się w Tokio. Walka z żywiołem, który nawiedził kraj w marcu, wpłynęła także na przedłużenie terminu nadsyłania zgłoszeń.

Formularz oraz muzyczne demo można przesyłać do siedziby głównej Akademii do 26 kwietnia 2011 roku. Natomiast 11 kwietnia zostanie ogłoszona nowa metropolia, która ugości najwybitniejszych na świecie muzyków, piosenkarzy, DJ’ów i producentów. Jesienny termin warsztatów został zachowany i odbędą się zgodnie z planem w dniach: 23.X-25.XI. 2011.

Przygotowania do jesiennych warsztatów przybliżyły niezłomność charakteru i bogatą tradycję Kraju Kwitnącej Wiśni. Solidaryzując z całym narodem, a w szczególności, chcąc nieść wsparcie japońskim twórcom, Red Bull Music Academy postanowiła przeznaczyć cały dochód z festiwalu SónarSound Tokyo na rzecz pomocy ofiarom trzęsienia ziemi, tsunami oraz ich następstwom.

W ciągu kilkunastoletniej historii Red Bull Music Academy, Polska miała swoich reprezentantów, wśród których znaleźli się m.in.: Monosylabik (Londyn 2010), Eltron John, Kwazar (Barcelona 2009) oraz wielu innych. „Najlepsze 2 tygodnie w życiu! Wielka różnorodność ludzi i ich obyczajów, a jednocześnie niesamowita więź oparta na muzyce. Akademia to też spotkania, przyjaźnie, zapraszanie się na występy, czy dalsze kooperacje muzyczne, które nawiązujemy podczas Red Bull Music Academy.” zachęcając do aplikacji, komentował swój udział w Muzycznej Akademii w 2009 roku, Marcin Cisło – Kwazar.

Wszyscy zainteresowani udziałem w Akademii w Tokio powinni odwiedzić stronę www.redbullmusicacademy.com, gdzie znajdą wszelkie niezbędne informacje. Jury składające się z szefów wytwórni, dziennikarzy muzycznych oraz członków zespołu Red Bull Music Academy uważnie rozpatrzy każde zgłoszenie. Wybrane zostaną dwie trzydziestoosobowe grupy, reprezentujące różnorodne style muzyczne i poziomy doświadczenia: od piosenkarzy i autorów tekstów do kompozytorów orkiestralnych i twórców cyfrowych bitów włącznie.

W tym roku – od 23 października do 25 listopada 2011 – Red Bull Music Academy stacjonować będzie w wybranej metropolii, gdzie w czasie dwóch dwutygodniowych warsztatów w progi Akademii zawitają jedni z najlepszych dostawców gorących rytmów i brzmień z całego świata. Wybrani uczestnicy będą mieli okazję słuchać wykładów muzycznych, a następnie podczas nocnych sesji nagraniowych w praktyce wykorzystywać świeżo zdobytą wiedzę i inspiracje. Będą mieli także możliwość wystąpienia w najpopularniejszych klubach i salach koncertowych miasta.

Więcej informacji o Red Bull Music Academy: www.redbullmusicacademy.com