Alt Track, fot. materiały prasowe

Alt Track to brytyjski duet grający Drum & Bass i Trip-hop pod wpływem punk rocka. Tworzą organiczną kompozycję beatów i sampli trzęsących budynki w posadach z dodatkiem żywych gitar, klawiszy i wokali. Odwiedzą Polskę w kwietniu na trzech koncertach.

12/04 Dragon/Poznań
13/04 NRD/Toruń
14/04 Warszawa Powiśle/Warszawa

Od czasu ich powstania w 2007 r., Alt Track uprawiają dźwięki tak wyjątkowe jak eklektyczne, mieszając rytmy współczesnej muzyki tanecznej z energią, etyką i sumieniem punk rocka. Od wybuchowych ale poetyckich impulsów politycznie zaangażowanej elektroniki do spokojnych brzmień ambientowych, Alt Track stale dąży do łączenia tych wpływów i odkrywania nieodkrytych dotychczas kierunków muzycznych.

Pod wpływem zarówno takich albumów jak 'Kid A’ Radiohead, 'Mezzanine’ zespołu Massive Attack, 'Exodus’ Boba Marleya czy 'The Shape Of Punk To Come’ grupy Refused, Alt Track używa tanecznych beatów jako płótno ich muzycznych eksperymentów. Doceniani zwłaszcza w wydaniu koncertowym gdzie zamiast chować się za laptopami, wykazują się energię sceniczną bliską zespołom punkowym. Zespół ma bardzo pracowity harmonogram koncertowy, grając regularnie w całej Wielkiej Brytanii, zarówno elektronicznie i akustycznie w klubach rockowych, na prywatnych imprezach domowych czy na squotach, w kafejkach, a czasem i na ulicy.

W 2009 wydali swój debiutancki album 'Silence is Approval’ który zyskał pozytywne opinie mediów. The Fly opisało płytę jako „świadomy, zawiły trip-rockowy album drum’n’base. Jeśli Bob Dylan i Slash spotkaliby się by pograć, tak właśnie brzmiałoby ich spotkanie”. Alt Track sprzedaje płytę w cenie jaką chcą zapłacić fani tak aby dotarła ona do jak najszerszego grona nie bacząc na ekonomię. Część wpływów ze sprzedaży albumu, zespół przeznacza na działalność Amnesty International. W tym roku oprócz dużej ilości koncertów, Alt Track przygotowuje materiał na swój drugi album i szykuje zapał na swą kolejną trasę europejską.

www.myspace.com/alttrack