Moby: nowa płyta i album o fotografii

Moby "Destroyed"

„Destroyed” to nowa płyta oraz album fotografii Moby’ego, które ukażą się 16 maja. Wydany przez artystę nakładem własnej wytwórni Little Idiot album Destroyed będzie dostępny na CD, winylu i w formatach cyfrowych. Płyta zostanie także dołączona na CD do albumu fotografii, który trafi do sklepów 16 maja. Ta publikacja w twardej oprawie będzie liczyła 128 stron i przedstawi 55 zdjęć zrobionych przez Moby’ego w różnych zakątkach świata.

Destroyed to światowa odyseja po kulisach życia Moby’ego przedstawiająca koncertowanie od zazwyczaj nieodkrytej strony: jako samotne chwile spędzane w sztucznych przestrzeniach – w hotelach, na lotniskach, na zapleczu sceny. Płyta i album fotograficzny tworzą razem intymny portret świata Moby’ego i jego procesu twórczego – zarówno muzyka, jak i zdjęcia powstały w tym samym okresie i były inspirowane dziwnym, niezwykłym życiem artysty w trasie koncertowej.

Piosenki Moby’ego z Destroyed były pisane późnymi nocami w pokojach hotelowych na różnych kontynentach. „Destroyed” to ścieżka dźwiękowa opustoszałych miast o drugiej nad ranem, która oddaje uczucie poruszenia i odosobnienia, a zarazem komfortu, jaki daje spokojna samotność. 15 utworów zamieszczonych na płycie łączy klimatyczny niepokój z wszechogarniającym pięknem – to płyta bogata w melodie, które zamiast wyważać drzwi do umysłu, zagnieżdżają się w nim ukradkiem,.

Wyprodukowana przez Moby’ego i zmiksowana przez Kena Thomasa (który pracował z takimi gwiazdami, jak David Bowie, Queen, Sigur Ros i M83) płyta „Destroyed” została zarejestrowana przy użyciu klasycznego, analogowego sprzętu, a miksy wykonano na konsolecie Neve z 1972 roku pochodzącej ze studia Abbey Road. Destroyed to dzieło konsekwentne i spójne, którego warto wysłuchać w całości, późną nocą, gdy miasto już zaśnie.

Moby fotografuje od początku swej kariery muzycznej i do dziś wszędzie zabiera ze sobą aparat. Tytuł i okładka „Destroyed” (Zniszczony) przedstawia ostatnie słowo z ostrzeżenia LED Pozostawiony bez opieki bagaż zostanie zniszczony, które Moby sfotografował w opustoszałym korytarzu nowojorskiego lotniska La Guardia. Jak wyjaśnia artysta: „Pragnąłem za pomocą tych fotografii przedstawić rzeczy normalne jako osobliwe, a te osobliwe jako normalne.”

Dziennikarka muzyczna, twórczyni 80bpm.net. Współpracuje między innymi z portalami Onet.pl i Noisey.

Podobne

Komentarze: