Audioriver Konferencja

Audioriver, zachęcony sukcesem zeszłorocznego debiutu Rynku Niezależnego, postanowił rozbudować ten innowacyjny projekt o dodatkowy element: konferencję muzyczną, która odbędzie się 16 kwietnia 2011 w gmachu Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Wydarzenie to zostało objęte Patronatem Rektora SGH, a rzeczona uczelnia wesprze konferencję m.in swoją kadrą naukową. Z kolei Partner Muzyczny Rynku Niezależnego, Red Bull Music Academy, sprowadzi na tę okazję Radio Slave‘a – słynnego producenta muzyki elektronicznej.

Przypomnijmy, Rynek Niezależny to inicjatywa Audioriver zapoczątkowana w 2010 roku, której głównym celem jest wspieranie biznesu z kręgu muzyki niezależnej: wytwórni, organizatorów imprez, artystów, mediów itp. W zeszłym roku, w ramach tego projektu zrealizowano badanie opinii, targi polskich firm zajmujących się muzyką alternatywną oraz warsztaty z gwiazdami Audioriver. Darmowe targi i warsztaty, które zorganizowano w ciągu soboty i niedzieli – za dnia, w trakcie trwania festiwalu – okazały się strzałem w dziesiątkę, stając się niezwykle ważnym elementem płockiego eventu. Potwierdził to choćby tytuł Imprezy Miesiąca przyznany Rynkowi Niezależnemu przez magazyn „Aktivist“ w plebiscycie Nocne Marki.

„W naszym mniemaniu, zarówno targi, jak i warsztaty musiały być kontynuowane. Atmosfera, która panowała na rynku Starego Miasta była niepowtarzalna i jesteśmy pewni, że to połączenie rozrywki z edukacją i wymianą doświadczeń jest najlepszym pomysłem na dzienny program Audioriver. Idziemy jednak krok dalej. Pozyskanie takiego Partnera Naukowego, jakim jest Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, to dla nas nobilitacja i ogromna szansa, by – z czasem – Rynek Niezależny był dla biznesu muzyki alternatywnej tak ważny, jak ważny jest Audioriver dla fanów dobrej elektroniki“ – komentuje Łukasz Napora, rzecznik festiwalu.

Konferencja Muzyczna Audioriver będzie całodziennym spotkaniem, na które złożą się m.in.: wykład o podstawach marketingu, dyskusje na temat managementu artystów oraz roli wydarzeń muzycznych w promocji miast i marek, a także warsztat z udziałem Radio Slave‘a – zagranicznej gwiazdy z ramienia Red Bull Music Academy, czyli Partnera Muzycznego projektu Rynek Niezależny. Bohaterami dyskusji będą nie tylko profesjonaliści z branży muzycznej, ale i wykładowcy Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Ich nazwiska podane zostaną wkrótce. W ramach konferencji odbędzie się także niecodzienne spotkanie z producentami Audioriver. To będzie doskonała okazja, by osobiście i otwarcie porozmawiać o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości festiwalu.

Co bardzo ważne – udział w konferencji jest bezpłatny! Ze względu jednak na ograniczoną liczbę miejsc, wymagana będzie wcześniejsza rejestracja na www.audioriver.pl, która zostanie uruchomiona już niebawem.

Zwieńczeniem Konferencji Muzycznej Audioriver będzie oficjalne After Party w klubie 1500m2 do wynajęcia, na którym zagrają m.in. Radio Slave, Catz’n Dogz, Leon oraz Bshosa. To jednak nie wszystko! Audioriver i portal Muzzo.pl ogłaszają konkurs dla polskich DJ-ów i producentów na występ podczas tej imprezy – do wzięcia jest zagranie seta lub live actu otwierającego wieczorny event. Więcej informacji o konkursie, programie imprezy oraz cenach biletów na After Party zostanie podane wkrótce.