Krakowski atak basem na Warszawę

Where Bass Matters #2

Nadszedł czas na kolejną odsłonę Where Bass Matters – nowego dubstepowego cyklu imprez na mapie Warszawy. Tym razem do stolicy swój zestaw głośników o mocy 12 tysięcy Watt przywozi Dubseed Sound System z Krakowa – jest to ciężka artyleria kolumn i wzmacniaczy kompletowana specjalnie pod niskie basowe częstotliwości.

Spodziewajcie się więc solidnego uderzenia i fizycznego odczucia potęgi dubstepowej głębi i wibracji! Swoje umiejętności i selekcje na tym dźwiękowym potworze oprócz właściciela zaprezentują: RADIKAL GURU – najbardziej znany i ceniony rodzimy dj i producent muzyki Dubstep, MACK – uznany stołeczny dj i właściciel sklepu z winylami, HIGHGRADE – reprezentant Roots Revival Crew oraz kolektyw SYNTOPA MYSTIC STYLEZ.

RADIKAL GURU / Dubbed Out, Moonshine (Trójmiasto)

Radikal Guru aka Mateusz Miller to producent i dj urodzony w północnej Polsce, dobrze znany na scenie dubstepowej za jego reggae-dubstepowe mash-upy i jedyne w swoim rodzaju brzmienie będące wypadkową inspiracji prekursorami dubu tj. King Tubby, Lee Scratch Perry czy Scientist. Swoistą rozpoznawalność zdobył po wydaniu serii vinyli na Dubbed Out records (UK) w 2008. Radikal rozpoczął szllifowanie swoich umiejętnośći producenckich robiąc trip-hop i jungle w 2004. Zafascynowany brzmieniem Asian Underground w 2005 wypuścił demo album „The East-West connection”, który zyskał popularność w internecie. Przeprowadzka do Cork (IE) w 2005, gdzie kontynuuje rozwój swoich technik w produkcji, stwarza mu więcej możliwości w efekcie czego zdobywa coraz większe zainteresowanie grając w klubach w całej Irlandii. W międzyczasie jego brzmienie rozwija się, gdy zaczyna eksperymentować z dubem i innymi jego podgatunkami takimi jak dubstep. W październiku 2008 doczekuje się winylowego wydawnictwa w sublabelu Z-Audio – Dubbed Out Records, co daje mu przepustkę do szerszej publiczności, a jego numery są emitowane w stacjach radiowych tj. BBC Asian Network, Sub FM, Rinse FM, Sensimedia Network. Rok 2009 przynosi Radikal Guru uznanie w świecie klubowym owocując graniem w klubach i na festiwalach w całej Europie. Radikal kontynuuje tę podróż do dnia dzisiejszego wciąż z głową pełną pomysłów na nowe projekty.

Myspace: http://www.myspace.com/RadikalGuruMasterplan/
Miksy: http://soundcloud.com/Radikal-Guru/

DUBSEED SOUND SYSTEM / Dubstep Ahead!, Dub Temple (Kraków)

Dubseed to dj i promotor, organizator cyklicznych imprez „Dub Temple” oraz Dubstep Ahead!, których to odbyło się już kilkadziesiąt edycji!! Od kilku lat silnie zaangażowany w krakowska scene reggae dub i dubstep, gdzie zdołał wyrobić sobie silną pozycje oraz zyskać stałą publiczność. Jak do tej pory udało mu się ściągnąc do Krakowa i gościć na swoich sesjach wielu dj’s/producentów i soundsystemów z zagranicy oraz praktycznie całą polską czołówkę artystów związanych ze sceną dub i dubstep. Od dłuższego czasu konsekwentnie rozbudowuje swój zestaw nagłośnienia – obecnie moc soundsystemu to aż 23000W RMS! – dubwise no compromise!

Prezentowane przez niego sety to głównie mieszanka UK dubu oraz dubstepu w medytacyjnym dubowym klimacie. Początki jego muzycznej drogi związane są z reggae dubem, fascynacją dubowym brzmieniem UK Roots i brytyjską sceną sound systemową. Obecnie w coraz większym stopniu zagłębia się w bezkompromisowe brzmienia dubstep co można usłyszeć w jego setach oraz odczuć w pasji animowania krakowskiej sceny.

Mack / Mash-up.pl (Warszawa)

dj i promotor połamanej basowej elektroniki. Jego label Moonshine Recordings, od 2009 liczy już 4 pozycje, m. in.: 6Blocc – Budda Bye / Vigilante i Radikal Guru – Kali.

http://www.mash-up.pl/

Highgrade / Roots Revival

http://highgrade-sound.blogspot.com/

Tagi: , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *