Jamie Woon odwiedzi Warszawę

Jamie Woon

Nie tak dawno informowaliśmy o zbliżającej się premierze debiutanckiej płyty Jamiego Woona zatytułowanej „Mirrorwriting”. Dziś mamy równie dobrą wiadomość: polscy fani będą mogli sprawdzić, jak materiał brzmi na żywo tuż przed jego wydaniem na koncercie wokalisty.

Jamie zagra w warszawskim klubie 1500m2 już 9 kwietnia (start imprezy o godz. 21:00). Tego wieczoru zaprezentuje się również Rupert Taylor aka xxxy oraz ekipa Detroit Zdrój.

Jamie Woon to brytyjski piosenkarz, autor tekstów i producent, o którym zrobiło się głośno całkiem niedawno, głównie za sprawą wydanego dla wytwórni Cadent Song singla „Night Air”. Warto także wspomnieć o pierwszym niezależnym wydawnicwtie artysty „Wayfaring Stranger” z 2007 roku, na którym oprócz oryginalnej wersji tytułowego numeru znalazły się dwa remixy w wykonaniu Buriala oraz Stitcha. Styl muzyczny Woorna to niezwykle zbalansowane połączenie R&B, Popu i Soulu wzbogacone o liczne sample oraz dźwięki gitary. Największą jednak siłą Jamiego jest jego krystalicznie czysty wokal.

Nagranie debiutanckiego albumu zatytułowanego „Mirrorwriting” zajęło artyście trzy lata! Na płycie znajdziemy 12 produkcji, które jak sam określa Woon są przepełnione melancholią i są stworzone po to, by pozbawić ludzi lęku, a w zamian dać chwilę relaksu.

„Ta płyta jest dla mnie bardzo osobista i ma działanie terapeutyczne. Prywatnie jestem bardzo cichą osobą i nie lubię rozmawiać o sobie publicznie. Kiedy jednak ukończyłem swój projekt musiałem się zmierzyć ze swoimi słabościami. Aby odczytać kod zawarty w utworach należy tylko spojrzeć w lustro” – tłumaczy Jamie Woon

Płyta „Mirrorwriting”, która trafi na sklepowe półki w połowie przyszłego miesiąca, będzie niewąpliwie jednym z większych wydarzeń muzycznych tego roku.

Tagi: , , ,

Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *