Znamy pierwsze gwiazdy Tauron Nowa Muzyka

Tauron Nowa Muzyka 2011

Organizatorzy kolejnej edycji katowickiego festiwalu Tauron Nowa Muzyka potwierdzili właśnie trójkę pierwszych wykonawców, którzy zagrają w trakcie imprezy od 25 do 28 sierpnia. Są to: Modeselektor wraz z Pfandfinderei Visuals, Bonaparte Circus Show oraz Apparat Band Live. Poniżej znajdziecie co nieco informacji na ich temat.

Rusza też sprzedaż biletów na festiwal, a konkretnie 4-dniowych karnetów w cenie 150 zł. Znajdziecie je na www.ticketpro.pl oraz www.ticketportal.pl. Ich ilość jest ograniczona.

Zapraszamy również do odwiedzania nowej strony Tauron Nowa Muzyka. Znajdziecie na niej kolejne wiadomości oraz szczegółowe informacje dotyczące organizacji całej imprezy.

Modeselektor

Wesoły metal, ostry rap, country ambitne – takimi słowami określają swoją muzykę twórcy niemieckiego duetu Modeselektor, Gernot Bronsert i Sebastian Szary. Działając pod tym szyldem od 1996 roku, zdołali osiągnąć status ulubionego zespołu wokalisty Radiohead Thoma Yorke’a (któremu towarzyszyli na trasie koncertowej), a ich trzy opublikowane albumy, są uznawane za jedne z najciekawszych płyt z obszaru IDM. W zeszłym roku mieliście okazję zobaczyć na naszym festiwalu Gernota i Sebastiana, jak razem z Apparatem porywają do tańca dziki tłum ludzi, prezentując utwory nagrane pod nazwą Moderat, tym razem chcemy Was zaprosić na występ Modeselektor, któremu towarzyszyć będą wizualizacje Pfadfinderei, twórcy odpowiedzialnego za olśniewające teledyski Ellen Allien i Moderata.

Apparat Band Live

Po takim występie skusi Was zapewne również kolejna gwiazda – Apparat Band Live! Tym razem zaprosiliśmy Sachę Ringa w towarzystwie całej grupy wybitnych muzyków, dzięki którym, surowe dźwięki berlińskiego minimal techno nabierają wręcz piosenkowej lekkości i rockowego pazura. Szumy, trzaski i kliki wypełniające studyjne albumy otrzymują w tej wersji naprawdę potężną oprawę dźwiękową i wokalną, zamieniając się w coś, co śmiało można określić jednym z ciekawszych dokonań muzyki pop XXI wieku, a jego pierwszy występ na żywo pod szyldem Apparat Band Live w Polsce będzie zapewne jednym z najjaśniejszych punktów naszego festiwalu w 2011 roku. Apparat podczas tego występu zaprezentuje zgromadzonej publiczności materiał ze swojego nowego albumu Apparat Band Live, który ukaże się w marcu 2011!

Bonaparte Circus Show

Trzecia z zaproszonych przez nas gwiazd, to propozycja dla wszystkich z Was, którzy przede wszystkim tęsknią za szalonym show i widowiskiem atakującym praktycznie wszystkie zmysły. Bonaparte Circus Live, gra w stu procentach zgodnie ze swoją nazwą – ich koncerty pełne są niespodzianek w rodzaju połykaczy ognia i roznegliżowanych tancerek, a widok dwumetrowego królika na scenie jest w ich przypadku czymś zupełnie normalnym. Łącząc ekstrawagancki klimat berlińskich klubów z lat dwudziestych zeszłego stulecia, pamiętany chociażby z legendarnego filmu kabaret, ze sceniczna wrażliwością, charakterystyczną dla zimno falowych zespołów pokroju The Residents, Tobias Judt, lider grupy Bonaparte, zdołał w idealny sposób zatrzeć wszelkie granice pomiędzy punkowym szaleństwem, doskonałym wyczuciem chwytliwych melodii, a mocno taneczną elektroniką, tworząc zjawisko z pogranicza muzyki i teatru, które nikogo nie pozostawia obojętnym. Jeśli Waszym marzeniem jest zobaczenie koncertu w starym dobrym stylu, który umarł razem z wielkimi gwiazdami rocka, to jest to występ, którego na pewno nie możecie przegapić.

Rafał Maćkowski

Podobne

Komentarze: