King Shiloh

18 marca będzie z pewnością dniem wyjątkowym dla każdego miłośnika Dub reggae i rozwijającej się w naszym kraju kultury soundsystemowej. W ramach ogólnoeuropejskiej trasy do Krakowa zawita legendarny holenderski kolektyw KING SHILOH SOUND SYSTEM. Wydarzenie to będzie niezwykle wyjątkowe, gdyż przywożą oni swój zestaw nagłośnienia o mocy kilkunastu tysięcy watt, co niezmiernie rzadko zdarza się w tej części Europy. Dodatkowo całonocna sesja odbywać się będzie na dwa soundsystemy, gdyż po drugiej części Sali swój kilkunastokilowatowy zestaw nagłośnienia postawi DUBSEED SS, goszcząc takich zawodników jak: stołeczny FATTY FATTY, ROOTZKILLA oraz SMOKE DA CRACKOFF.
Przygotujcie się na całonocną sesje Roots & Culture jakiej w kraju nad Wisłą jeszcze nie było!

KING SHILOH SOUND SYSTEM / Amsterdam, NL

King Shiloh to niewątpliwie światowa legenda sceny sound systemowej, jeden z najstarszych i najbardziej wpływowych tego typu tworów w Europie. To mieszczący się w Amsterdamie kolektyw artystów oddanych reggae i wszystkiemu co wiąże się ze słowem Sound System. Poza swoją typowo soundsystemową działalnością prowadzą własne studio oraz label: King Shiloh Records, cotygodniowe audycje Roots & Culture w radio 100, stronę internetową: www.kingshiloh.com oraz regularne sesje muzyczne w jednym z amsterdamskich klubów pod nazwą: DubClubY2K.

W skład King Shiloh wchodzi wiele osób: Bredda Neil operator dźwieku, selektor, Ras Lion MC; mistrz ceremonii, Lyrical Benjie DJ; śpiew, President Kirky DJ; śpiew, Billyman dźwiękowiec i kierowca, Iyah One, akustyk i realizator studyjny oraz Danny Red manager i techniczny. Posiadają oni czterodrożny sound system wysokiej mocy wraz z całym wyposażeniem tak by niezależnie i elastycznie grać muzyczne sesje w różnych miejscach i warunkach. W prowadzonym przez nich studio przygotowują większość ekskluzywnych numerów granych potem na sesjach oraz kolejne wydawnictwa. King Shiloh słynie również z bardzo szerokiej współpracy z niezliczoną ilością czołowych artystów sceny Dub i reggae oraz grania muzycznych sesji na całym świecie. Niewiele jest krajów w Europie oraz festiwali gdzie by nie mieli okazji zagrać. Do Polski przyjeżdżają ze swoim zestawem nagłośnienia by pokazać w Krakowie oraz Częstochowie czym jest „rasowa” soundsystemowa sesja Roots & Culture!

Fatty Fatty / Warszawa

Warszawski kolektyw selektorski, który tworzą Grzesiek Kuzka (manfas) i Krzysiek Wysocki (xyh). Weterani forum dyskusyjnego Reggae w Polsce, dali się poznać jako redaktorzy portalu reggaenet.pl i magazynu Free Colours, a przy tym wielbiciele klasycznego jamajskiego reggae. O wspólnym graniu z winylowych płyt zaczęli myśleć latem 2007. Za cel postawili sobie propagowanie korzeni muzyki jamajskiej ze szczególnym uwzględnieniem roots reggae lat 70-tych, nie unikając przy tym wplatania w sety brzmień spod znaku ska, rub-a-dub, modern roots czy UK dub. Ekipa Fatty Fatty zadebiutowała za deckami w listopadzie 2007 r., odwiedzając na zaproszenie Olah & Bandulu Squad Szczecin. Od tamtej pory Fatty Fatty rozpowszechnia stare jamajskie brzmienia w warszawskich klubach jak i na imprezach w innych miastach Polski, m.in. występując w marcu 2008 r. przed koncertem Carltona Livingstona w poznańskim klubie Piwnica 21. W grudniu 2008 r. skład Fatty Fatty zaprezentował pierwszy z serii miksów edukacyjnych poświęconych historii muzyki jamajskiej – przedstawiający dokonania Dennisa Bovella set „Blackbeard At The Controls 1976-1980 Vol. 1”. W październiku 2009 r. ekipa Fatty Fatty stanęła w szranki z Jam Vibez, Kfjatkiem (Revolda) i Klonem (Soundz Of Freedom), zdobywając tytuł czempiona na NorthWest 45 Shooter Sound Clash. Grudzień 2009 r. przynosi Fatty Fatty zwycięstwo w trzeciej edycji Roots Clashu (konkurentami byli Babel Label, Zasad i Revolda).

DUB TEMPLE # 28

18.03.2011, Kraków, klub Fabryka ul. Zabłocie 23

Start: 21.00

Wstęp: 20pln

Grają:

KING SHILOH SOUND SYSTEM / Amsterdam, NL

DUBSEED SOUND SYSTEM hosting:

FATTY FATTY / Warszawa

SMOKE DA CRACKOFF / Krk

ROOTZKILLA / Cieszyn