DOM

Wszyscy fani projektu DOM – autorstwa m.in. Spaso – doczekali się premiery klipu, który jest nie lada niespodzianką również dla miłośników talentu Karoliny Gruszki. W teledysku wyreżyserowanym przez Floriana Malaka „Rewind”, Karolina Gruszka, która niczym Charlize Theron w „Monsterze”, dała się oszpecić nie do poznania, zagrała kobietę, staczającą się po równi pochyłej.

W finalnych scenach ciężko w tej zniszczonej postaci dostrzec uroczą dziewczynę, którą znamy chociażby z „Francuskiego Numeru”. Zdjęcia autorstwa Wojtka Zielińskiego opowiadają niezwykle przejmującą historię. Siła przekazu zawiera się w fakcie, że każdy sam może sobie dopowiedzieć drogę głównej bohaterki, a reżyser nie oszczędza widza, pokazując, jak wygląda życie po niewidzialnej stronie miasta.

Twórcy projektu audiowizualnego DOM postawili sobie za cel uwrażliwianie ludzi na problemy społeczne związane z szeroko rozumianą tematyką domu. „Chcemy, żeby DOM był projektem skłaniającym do refleksji, a jednocześnie pobudzającym do dialogu. Chcemy stworzyć dom, bez lęku i barier, gdzie każdy może czuć się wolny i bezpieczny” – tak o idei mówi Spaso – założyciel, producent i spirytus movens projektu.

Teledysk jest niezwykle przenikliwy i poruszający, a sama Karolina – prawdziwa, w każdym swoim geście. Przejmująca forma wizualna, w połączeniu z niezwykłymi samplami, fantazją i nieszablonowością w postrzeganiu muzyki, to właśnie DOM. Tutaj http://www.domdom.tv/ możecie się przekonać o sile tego projektu.

Premierowy film jest również zapowiedzią płyty DOM „Estic”, która ukaże się w tym roku.