Infosesje RBMA w Polsce

Red Bull Music Academy

Nadchodzący marzec stanie pod znakiem muzycznych warsztatów i spotkań z czołowymi twórcami współczesnych elektronicznych i klubowych brzmień związanych z Red Bull Music Academy. W ramach muzycznej Akademii odbędzie się cykl infosesji w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu. Młodzi producenci, muzycy, dziennikarze będą mogli spotkać się i w ramach warsztatów popracować z takimi postaciami, jak m.in.: Exile (Dirty Science, Plug Research, LA), Marco Passarani (Pigna, Final Frontier, Rome) czy Seiji (Bugz In The Attic, London, UK).

Najbliższa infosesja odbędzie się w piątek 5 marca w Warszawie. W ramach laboratoriów Red Bull Music Academy do stolicy zawitają: Exile oraz Houseshoes. Artyści opowiedzą o swoim muzycznym doświadczeniu, podzielą się wiedzą oraz doradzą jak zostać studentem Red Bull Music Academy. Proces aplikacji do tegorocznej Akademii, który trwa od 2 lutego do 4 kwietnia, przybliży uczestnikom Maceo Wyro, który jest absolwentem z 2002 roku.

Po infosesji odbędzie się afterparty w klubie Cafe Kulturalna, podczas którego wykładowcy zaprezentują swoje umiejętności na scenie. Nazajutrz, 6 marca uwaga pasjonatów muzyki powinna przenieść się do Krakowa, gdzie w Fortach Kleparz w roli wykładowcy wystąpią producenci Marco Passarani oraz Valerio Del Prete. Zaproszeni wykładowcy poprowadzą warsztaty na temat produkcji muzycznych, ilustrowane przykładami własnych aranżacji. Po wykładach będzie można usłyszeć ich twórczość w klubie Łódź Kaliska.

W drugiej połowie marca infosesje zawitają do Poznania i Wrocławia, a gwiazdą obu będzie Seiji, jeden z ciekawszych przedstawicieli brytyjskiego brzmienia, który w swych produkcjach płynnie porusza sie miedzy breakbitem, techno a modnymi brzmieniami uk funky. Poznańskie warsztaty odbędą się w piątek 25 marca w klubie Meskalina (afterparty w klubie 8 bitów), a wrocławskie w sobotę 26 marca w klubie Puzzle, gdzie po laboratoriach odbędzie się impreza z udziałem Sejii i rodzimych Dj’ów.

Zestaw wykładowców muzycznej Akademii przedstawia pełny krajobraz ostatniej dekady współczesnej muzyki elektronicznej, reprezentując gatunki od techno po italo, od funku po electro, od hiphopu do breakbeatu.

Więcej informacji na www.redbull.pl

Słuchaj audycji Red Bull Music Academy na antenie radia Roxy FM, w każdą niedzielę o 16.00

HARMONOGRAM WARSZTATÓW RED BULL MUSIC ACADEMY:

Wszystkie infosesje zaczynają się o godz. 17.00, a kończą o 20.00

Wstęp na infosesje Red Bull Music Academy jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona

WARSZAWA: 5.03.2011

KRAKÓW: 6.03.2011

POZNAŃ: 25.03.2011

WROCŁAW: 26.03.2011

Dziennikarka muzyczna, twórczyni 80bpm.net. Współpracuje między innymi z portalami Onet.pl i Noisey.

Podobne

Komentarze: