'The King of Limbs'

W zeszłym roku docierały do nas bardzo sprzeczne informacje na temat kolejnej po „In Rainbows” płyty w karierze formacji Radiohead. Kilka dnia temu sieć obiegła niespodziewana wiadomość, że jej premiera odbędzie się 19 lutego. Tymczasem zespół sprawił nam kolejną niespodziankę, udostępniając ją już dzisiaj.

„The King of Limbs”, bo taki tytuł nosi album, to bardzo nietypowe wydawnictwo. Będzie składać się z dwóch winyli, płyty CD oraz grafik różnego formatu. Wszystko to zamknięte w biodegradowalnym opakowaniu. Cały pakiet będzie udostępniony 9 maja. Jednak złożenie zamówienia (w tym miejscu) upoważnia do ściągnięcia premierowych kompozycji już dziś. Istnieje również możliwość zakupienia wyłączenie wersji cyfrowej.

Na „The King of Limbs” trafiły następujące kompozycje:
1) Bloom
2) Morning Mr Magpie
3) Little By Little
4) Feral
5) Lotus Flower
6) Codex
7) Give Up The Ghost
8) Separator

Pierwszym zwiastunem płyty jest piosenka „Lotus Flower„. Powstał już do niej teledysk, którego reżyserem został Garth Jennings. W warstwie czysto muzycznej utwór o wiele bardziej nawiązuje do solowych poczynań Thoma Yorke’a niż poprzednich produkcji Radiohead. Jak prezentuje się reszta, sprawdźcie sami.