Cinnamon Chasers

Cinnamon Chasers z brytyjskiego Modus Records otworzy nowy cykl w gdańskim Buffecie – Supertouch. Artysta wystąpi 5 marca.
Cinnamon Chasers to projekt brytyjskiego DJ’a i producenta Russella Daviesa oscylujący wokół muzyki elektronicznej, synthpopu, nu disco i indie. Jego debiutancki album „A Milion Miles From Home” ukazał się w czerwcu 2009 roku, bardzo szybko zyskując międzynarodowy rozgłos dzięki teledyskowi do utwory „Luv Deluxe”. Ten oryginalny i naprawdę niezwykły klip kilka miesięcy później – wiosną 2010 roku – zdobył główną nagrodę na festiwalu South by Southwest (SXSW) w Teksasie, zwracając na siebie uwagę całej branży muzycznej i bijąc rekordy popularności – ponad 3 miliony odsłon w sieci i prezentacja na ponad 30 festiwalach filmowych.

To nie przypadek, że Cinnamon Chasers można uznać za jedno z największych objawień ostatnich miesięcy. Muzyka to środowisko, w którym Russ wyrastał już od najmłodszych lat. Jego ojciec, Dave Davies, oraz stryj Ray Davies, w 1963 roku założyli grupę The Kinks, która obok The Beatles, Rolling Stones i The Who uznawana jest za najważniejszych przedstawicieli „brytyjskiej inwazji”. Kto z nas nie słyszał „You Really Got Me” będącego największym przebojem grupy?

Russ to również doświadczony DJ, producent i multiinstrumentalista – grał m.in. w Meksyku, Rosji, USA czy Japonii, a jego bliskim współpracownikiem jest producent Verve, Youth. Jako swoje największe inspiracje wymienia Giorgio Morodera, Vangelisa i KLF – i wpływy te faktycznie można usłyszeć.

Muzykę Cinnamon Chasers charakteryzuje wyjątkowy klimat. Jest przestrzenna i płynąca, często niemal filmowa. Russ sam zresztą mówi, że jako fan science fiction, tworzy bardziej „kosmicznie” i „nieziemsko” od takich wykonawców jak Junior Boys czy Royksopp, do których CC jest często porównywane. Twórczość Cinnamon Chasers to wypadkowa pomiędzy przystępnym brzmieniem a niszową, undergroundową elektroniką. Wspaniale sprawdza się zarówno w domowym zaciszu, jak i na klubowych parkietach.

Impreza w gdańskim Buffecie będzie pierwszą wizytą tego artysty w naszym kraju, jak i wydarzeniem promującym jego najnowszą płytę „Science”, która ukazała się 25 stycznia 2011.

CINNAMON CHASERS (Modus Records/UK)

Muchacho

Sympatique

Brainwash

Buffet, ul. Doki 1, Gdańsk (teren Stoczni Gdańskiej – wejście przez bramę przy Placu Solidarności)

5 marca 2011 (sobota), godz. 22.00

wstęp: 10 zł