Animal Collective

Amerykańska formacja Animall Colective przyjeżdża do Polski – to już wiemy. Dziś prezentujemy szczegóły dwóch koncertów, które odbędą się w naszym kraju.

Animal Collective to jeden z najbardziej produktywnych i wpływowych zespołów ostatnich lat. W jego skład wchodzi czterech muzyków: Avey Tare (David Portner), Panda Bear (Noah Lennox), Deakin (Josh Dibb) i Geologist (Brian Weitz). Zaczynali jako szkolni przyjaciele zafascynowani muzyką. Teraz mają na koncie osiem albumów i koncerty na najbardziej prestiżowych festiwalach na całym świecie. Każdym kolejnym nagraniem udowadniają, że wszelkie próby wpisania ich w jakiś muzyczny gatunek to walka z wiatrakami. Ich muzykę określano już m.in. jako eksperymentalny rock, neo-psychodelia, freak folk, new weird america, alternative country, indie rock i avant-techno.

Ich ostatni album “Merriweather Post Pavillion” udowodnił, że radzą sobie nie tylko z alternatywną publicznością, ale także tą bardziej mainstreamową. Wiele wpływowych magazynów muzycznych okrzyknęło go albumem roku 2009 (Pitchfork, Clash, Entertainment Weekly, Spin, Mojo). Wygrał także w “plebiscycie plebiscytów” organizowanym przez sieć sklepów muzycznych HMV, będącym wypadkową 34 rocznych podsumowań dokonanych przez krytyków muzycznych. O niezwykłej muycznej wyobraźni członków grupy świadczą też solowe projekty większości muzyków. Są one przyjmowane przez krytyków z podobnym entuzjazmem, jak kolejne wydawnictwa samego kolektywu. Najwięcej, bo aż cztery płyty ma na swoim koncie Panda Bear. Jego album “Person Pitch” został uznany przez Pitchfork i Tiny Mix Tape najlepszym albumem 2007 roku.

W 2011 roku Animal Collective będzie kuratorem festiwalu All Tomorrow’s Parties. Tę zaszczytną funkcję pełnili przed nimi między innymi Jim Jarmusch, Nick Cave & The Bad Seeds, Portishead, Sonic Youth, Mogwai i Modest Mouse. W tydzień po występie na festiwalu panowie z Animal Collective zagrają na dwóch koncertach w Polsce – w Warszawie i Krakowie!

21 maja 2011, godz. 20.00 – Warszawa, Klub Stodoła (bilety: 95 zł do 14.02, 100 zł od 15.02 do 20.05, 120 w dniu koncertu)

22 maja 2011, godz. 20.00 – Kraków, Teatr Łaźnia Nowa (bilety: 85 zł do 14.02, 95 zł od 15.02 do 21.05, 110 w dniu koncertu)

Sprzedaż biletów od 14.01.2011 za pośrednictwem sieci Tcketpro i Eventim. Bileterie w sklepach EMPiK, SATURN, MEDIA MARKT, KOLPORTER Salony Multimedialne, Salony RUCH na terenie całego kraju. Pełna lista punktów sprzedaży na stronach www.ticketpro.pl i www.eventim.pl.