Nouvelle Vague pierwszą gwiazdą Francophonic Festival

Nouvelle Vague

Pierwsza Gwiazda Francophonic Festival 2011 – francuscy mistrzowie muzycznych interpretacji ponownie w Polsce – już 24 marca wystapią w Warszawie.

Zespół dał się poznać jak twórcy doskonałych interpretacji klasyków new wave z lat 80, zaaranżowanych w stylu bossa novy i easy listening! Wielki sukces odniosło kilka brawurowych interpretacji takich klasyków jak ‘Too Drunk To Fuck’ Dead Kennedys, ‘Don’t Go’ Yazoo, czy ‘I Just Can’t Get Enough’ Depeche Mode.

Zespół stworzyli dwaj doświadczeni producenci Marc Collin i Olivier Libaux, którym na scenie towarzyszą m.in. trzy wokalistki Marina Celeste, Mélanie Pain, Phoebe Killdeer. Dziś mają na swoim koncie 2 albumy, debiutancki Nouvelle Vague i Bande à Part oraz album miks Nouvelle Vagues Presents New Wave. Na obu płytach znalazły się doskonałe interpretacje kompozycji takich kultowych formacji jak Depeche Mode, The Cure, Joy Division, The Clash, Blondie, Yazoo, New Order, Visage czy The Sisters Of Mercy. Ich kompozycje pojawiły się na wielu kompilacjach np. Hed Kandi, Lazy Hours czy Pinacolada.

Twórczość Nouvelle Vague zachwyciła specjalistów od reklam i wiele z ich kompozycji zostało wykorzystanych w kampaniach reklamowych na całym świecie. Nie ominęło to również Polski, gdzie kampania odzieżowej marki Reserved wykorzystała utwór Dance With Me.

W listopadzie 2010 roku Nouvelle Vague ukazał się czwarty studyjny album Couleurs Sur Paris. Jest to pierwszy album w całości zainspirowany muzyką francuską lat 70. i 80. Polscy fani będą mogli usłyszeć najnowsze utwory, jak i hity z poprzednich płyt.

24 marca 2011

Warszawa, Klub Palladium

ul. Złota 7/9, godz. 20.00

Sprzedaż biletów ruszy 12 stycznia

Tagi: ,