Gdzie bas ma znaczenie

Plakat imprezy

Where Bass Matters to nowy cykl imprez na koncertowej mapie Warszawy. Jego celem jest prezentacja dubstepowych oraz heavy dubowych brzmień jakich nie uświadczycie na innych stołecznych imprezach. Obok rezydentów cyklu – Radikal’a Guru, Dubseed’a oraz Mack’a pojawiać się będą goście z innych polskich miast oraz miejmy nadzieję, w niedalekiej przyszłości uznani zagraniczni producenci. A wszystko to na wysokiej jakości soundsystemach, jakich nie usłyszycie w innym miejscu w stolicy. To jak rozwinie się ta impreza zależy już tylko od Was.

05.02.2011, Warszawa, Boogie , Górczewska 67 (ex- D.K.)

Start: 21.00

Wstęp: 15pln

Grają:

RADIKAL GURU / Dubbed Out, Moonshine (Trójmiasto)

DUBSEED / Dubstep Ahead!, Dub Temple (Kraków)

CLN / Blotklaat Rave (Kraków)

MACK / Mush-Up.pl (Warszawa)

HIGHGRADE / Roots Revival (Warszawa)

RADIKAL GURU / Dubbed Out, Moonshine (Trójmiasto)

Radikal Guru aka Mateusz Miller to producent i dj urodzony w północnej Polsce, dobrze znany na scenie dubstepowej za jego reggae-dubstepowe mash-upy i jedyne w swoim rodzaju brzmienie będące wypadkową inspiracji prekursorami dubu tj. King Tubby, Lee Scratch Perry czy Scientist. Swoistą rozpoznawalność zdobył po wydaniu serii vinyli na Dubbed Out records (UK) w 2008. Radikal rozpoczął szllifowanie swoich umiejętnośći producenckich robiąc trip-hop i jungle w 2004. Zafascynowany brzmieniem Asian Underground w 2005 wypuścił demo album „The East-West connection”, który zyskał popularność w internecie. Przeprowadzka do Cork (IE) w 2005, gdzie kontynuuje rozwój swoich technik w produkcji, stwarza mu więcej możliwości w efekcie czego zdobywa coraz większe zainteresowanie grając w klubach w całej Irlandii. W międzyczasie jego brzmienie rozwija się, gdy zaczyna eksperymentować z dubem i innymi jego podgatunkami takimi jak dubstep. W październiku 2008 doczekuje się winylowego wydawnictwa w sublabelu Z-Audio – Dubbed Out Records, co daje mu przepustkę do szerszej publiczności, a jego numery są emitowane w stacjach radiowych tj. BBC Asian Network, Sub FM, Rinse FM, Sensimedia Network. Rok 2009 przynosi Radikal Guru uznanie w świecie klubowym owocując graniem w klubach i na festiwalach w całej Europie. Radikal kontynuuje tę podróż do dnia dzisiejszego wciąż z głową pełną pomysłów na nowe projekty.

Myspace: http://www.myspace.com/RadikalGuruMasterplan/

Miksy: http://soundcloud.com/Radikal-Guru/

DUBSEED / Dubstep Ahead!, Dub Temple (Kraków)

Dubseed to dj i promotor, organizator cyklicznych imprez „Dub Temple” oraz Dubstep Ahead!, których to odbyło się już kilkadziesiąt edycji!! Od kilku lat silnie zaangażowany w krakowska scene reggae dub i dubstep, gdzie zdołał wyrobić sobie silną pozycje oraz zyskać stałą publiczność. Jak do tej pory udało mu się ściągnąc do Krakowa i gościć na swoich sesjach wielu dj’s/producentów i soundsystemów z zagranicy oraz praktycznie całą polską czołówkę artystów związanych ze sceną dub i dubstep. Od dłuższego czasu konsekwentnie rozbudowuje swój zestaw nagłośnienia – obecnie moc soundsystemu to aż 23000W RMS! – dubwise no compromise! Prezentowane przez niego sety to głównie mieszanka UK dubu oraz dubstepu w medytacyjnym dubowym klimacie. Początki jego muzycznej drogi związane są z reggae dubem, fascynacją dubowym brzmieniem UK Roots i brytyjską sceną sound systemową. Obecnie w coraz większym stopniu zagłębia się w bezkompromisowe brzmienia dubstep co można usłyszeć w jego setach oraz odczuć w pasji animowania krakowskiej sceny.

CLN / Blotklaat Rave (Kraków)

Za dj-ke trafil przez swoje pierwsze breakcore`owe produkcje i duzy support ekipy Blotklaat Rave, z ktora zwiazany jest od poczatku istnienia. Przez kolejne lata uparcie katowal FL Studio, wydal 7″ krążek, gral i organizowal imprezy, kolekcjonowal plyty.. Zalew brzmien dubstepowych zabral go z pierwsza fala. Wytloczone w CCTV Rec. plyty wymienil na spora paczke dubowych hitów, odkurzył deki. Po kolejnych latach katowania produkcji osiagnal poziom z ktorym „mozna wyjsc do ludzi”. 90% mocy poswieca na produkcje i wspolprace z innymi producentami/wokalistami. Zalozyciel i fundator www.dobrebity.pl – poczatkowo mini-sklepu z winylami, docelowo – miejscu promocji ekipy z ktora gra i wspolpracuje. Obecnie pracuje nad ukonczeniem tego projektu, oraz na reanimacji wspomnianego labelu (kolejny release juz na wiosne). Jego najnowsza produkcja z Bas Tajpanem ma ukazać sie na skladance Intruza, zostal tez zaproszony do udziału w projekcie Litwińskiego labelu LowVibe Rec. W setach najwazniejszy jest dla niego klimat i brzmienie, zawsze stara sie zaskoczyc ale nie kryje przy tym sentymentu do klasyków.
www.soundcloud.com/cln3000

Mack / Mash-up.pl (Warszawa)

dj i promotor połamanej basowej elektroniki. Jego label Moonshine Recordings, od 2009 liczy już 4 pozycje, m. in.: 6Blocc – Budda Bye / Vigilante i Radikal Guru – Kali.

http://www.mash-up.pl/

Highgrade / Roots Revival

http://highgrade-sound.blogspot.com/

Tagi: , ,