Simon Green (Bonobo)

Już 5 marca ulubieniec polskiej publiczności, Bonobo wystąpi w Katowicach (kino Capitol) w ramach cyklu Before Tauron Nowa Muzyka 2011. Dziś prezentujemy szczegółowe informacje na temat imprezy oraz samej lokalizacji. Przy okazji podajemy do wiadomości, że tegoroczna edycja festiwalu Tauron Nowa Muzyka odbędzie się 25-28 sierpnia.

Legendarny DJ w legendarnych wnętrzach, czyli takie rzeczy mogą się wydarzyć jedynie w Katowicach! Już 5 marca będziecie mieli niezwykłą okazję do niesamowitej zabawy w jednym z najbardziej magicznych miejsc stolicy Górnego Śląska – odzyskanym po wielu latach dla kultury Kinie Capitol. To właśnie tam ponad sto lat temu odbywały się najhuczniejsze zabawy i bale górnośląskiej elity, działał pierwsza na Śląsku scena kabaretowa, a organizowane regularnie walki bokserskie przyciągały największych mistrzów sportu. Budynek ten, zaprojektowany przez jednego z największych przedwojennych architektów, Carla Moritza, odpowiedzialnego również za projekt Teatru Śląskiego, zapisał się również w historii polskiego kina, jako miejsce z którego w swoja ostatnią drogę wyruszył Zbigniew Cybulski. Ostatnie kilkanaście lat dość okrutnie obeszło się z imponującym gmachem przy ulicy Plebiscytowej, jednak dzięki zaangażowaniu grupki zapaleńców, coraz częściej odbywają się w nim imprezy przypominające o dawnej świetności tego obiektu. Na scenie Capitolu pojawiły się już takie gwiazdy elektronicznej awangardy jak niemiecki duet Swayzack, a impreza sylwestrowa z udziałem Mary-Ann Hobbs, Kidkanevil i Dick4Dick została jednogłośnie okrzyknięta jednym z najciekawszych wydarzeń w regionie.

Kontynuując ten trend, tym razem chcemy Was zaprosić na Dj-set jednego z największych ulubieńców polskiej publiczności, autora tak niezapomnianych albumów, jak Days to Come, Animal Magic czy Black Sands (powszechnie uznanego za najlepszą elektroniczną płytę roku 2010), czyli Simona Greena, znanego lepiej jako Bonobo. Tych, którzy mieli okazję widzieć jego porywający występ podczas 5 edycji festiwalu Tauron Nowa Muzyka, która odbyła się w zeszłym roku w Katowicach, nie trzeba zapewne zbytnio zachęcać, choć Bonobo w swojej Dj-skiej odsłonie prezentuje zupełnie odmienny rodzaj myślenia o muzyce, niż ma to miejsce w trakcie jego występów z zespołem. Wychodząc od materiału ze swoich autorskich płyt i miksując go z klasyką hip-hopu, funky oraz najnowszymi odkryciami z niszowych nurtów, potrafi w przeciągu zaledwie kilku minut przejąć całkowita kontrolę nad publicznością, zmuszając do tańca nawet najbardziej oporne jednostki.

Gwarantujemy kilka godzin szalonej, bezpretensjonalnej zabawy przy najciekawszych rytmach ostatniej dekady, mając jednocześnie nadzieję, że kolejna impreza organizowana pod szyldem Before Tauron Nowa Muzyka 2011 zaostrzy Wasze apetyty przed tegoroczną edycja najciekawszego festiwalu muzycznego w Polsce.

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!

Support:
Adre 'N’ Alin Live http://www.myspace.com/adreandalin
B. Szczesny Live http://www.myspace.com/bszczesny

Bilety:
40 zł w przedsprzedaży
50 zł w dniu koncertu
Do nabycia:
www.ticketpro.pl
www.ticketportal.pl
Oraz w katowickim Jazz Club Hipnoza.