Plakat imprezy

17 grudnia w krakowskim klubie Fabryka na kolejnej odsłonie imprezy Dub Temple zagrają Digitron Sound System z Chorwacji i trzy polskie skłądy – Rise Up! Sound System, Rootzkilla i Dubseed.

Digitron Sound System / Zagrzeb, Chorwacja

Digitron Sound System to bałkańscy dubowi obrońcy, pierwszy i jedyny chorwacki sound system w dosłownym słowa znaczeniu, założony przez członków dwóch live dubowych składów: Radikal Dub Kolektiv oraz Bamwise w intencji zaszczepiania i promowania dubowej wibracji na Bałkanach, gdzie dubowa kultura soundsystemowa jeszcze nie miała okazji się w pełni rozwinąć. Po zbudowaniu własnego soundsystemu zaczęli grać i organizować regularne dub sesje w Zagrzebiu zwane „International Dub Meeting”, zapraszając i promując wielu międzynarodowych producentów i soundsystemów. Digitron również tworzy własną muzykę głównie w stylu brytyjskich ciężkich dub-steppa produkcji. Sprawdzcie ich twórczość na myspace: http://www.myspace.com/digitronsoundsystem

W Krakowie zagrają jedyną imprezę w Polsce na kilkunastokilowatowym Dubseed Soundsystem.
Rise Up! Sound System / Częstochowa

Rise up! sound system – częstochowski, 3-osobowy kolektyw, którego początki sięgają roku 2003, zaś pełny skład zawiązał się w 2005 roku w Nottingham (UK).

Rise up! to trzech przyjaciół (Kingman, Zmora, Lotnik), których łączy miłość i pasja do głębokich, basowych brzmień szeroko pojętego nurtu dub/reggae. Na imprezach sound systemowych podróżują głównie wśród świadomych rytmów digital dubu, brytyjskich, skocznych steppersów, korzennego reggae, by wreszcie dotrzeć do elektronicznych zaświatów dubstepu. Ich funkcjonalność na imprezach sprowadza się przede wszystkim do prezentacji (selekcji) muzyki z czarnych płyt oraz CD, jednak całość okraszana i uzupełniana jest przekazem czy nawijkami Kingmana i Lotnika. Sety są powykręcane, pełne pogłosów, dźwięków syren i wszelkiego rodzaju efektów z życia wziętych – im głębszy bas, im głośniejsze i dosadniejsze dźwięki, tym bardziej owocna medytacja.

„Uważamy, że ludzie którzy przychodzą do klubu powinni dostać to, czego pragną, a więc nie tylko dobrą zabawę i wibracje, ale również świadomy przekaz, naukę, której za zwyczaj nie zdobędą podczas monotonnej lekcji w szkole, bądź oglądania wiadomości w babilońskiej telewizji. Gramy i będziemy grać imprezy dla ludzi bez względu na rasę, kolor skóry, wiek, wykształcenie. Music is a mission, not competition!”

Na dzień dzisiejszy Rise up! sound system to dość szeroki projekt. Jak drzewo, którego konary rozrastają się w różnych kierunkach nawzajem się ciągle przeplatając. Poza występami, organizacją imprez sound systemowych praktycznie od podszewki, Rise up! zajmuje się produkcją muzyki dub. Kingman w swoim domowym studiu zwanym „56 A” organizuje dubowe sesje z muzykami, na których rodzą się nowe pomysły, wizje a w końcu produkcje, które z czasem nabierają coraz ciekawszego smaku. Najważniejsze plany dla Rise up, to przede wszystkim rozbudowa własnego systemu dźwięku, produkcja muzyki dub, dalsza organizacja imprez, oraz współpraca z ludźmi „z branży”. Szacunek dla wszystkich, którzy nas wspierają!

Na przestrzeni kilku ostatnich lat zagrali dziesiątki imprez klubowych w Polsce, organizowali małe sceny sound systemowe wraz z Nuff Respekt na największych polskich festiwalach reggae w Ostródzie i Płocku (2009/2010). W rodzinnej Częstochowie skupiają się na organizacji cyklicznych imprez pod szyldem 'Biotronic’ zapraszając na swe sesje artystów nie tylko z Polski. Wystąpili u boku takich artystów jak: Dj Earthpipe (UK), Joint Venture Sound System, Overproof sound system (UK), Hornsman Coyote (Cro), King Lover (Jam), Ri!Codeh, Rainbow Hi Fi, Mikael, Bob One, Bush Chemists (UK), The Scientist sound (UK), Rob Smith (UK), 2Kings (UK), Radikal Guru, Jr.Stress, Rootsbwoy, Bas Tajpan, Jabbadub, Feel like jumping, Terramasa, Diana Levi, Jam Vibez, Mouse Studio, Souljah, Ribbeck, Collie Weed selecta, Dubseed, Rootzkilla, Steppa Warriors, Roots Revival, Gotri, Mizu, Ictus sound, One Way, dj Magnetic i inni.

DUB TEMPLE # 26

17.12.2010, Kraków, klub Fabryka, ul. Zabłocie 23

Start: 21.00

Wstęp: 10pln

Grają:

DIGITRON SOUND SYSTEM / Chorwacja

RISE UP! SOUND SYSTEM / Częstochowa

ROOTZKILLA / Cieszyn

DUBSEED / Kraków