Papa Zura

Druga edycja Soul Confectionery w tym sezonie składa się z trzech części. Po pierwsze Papa Zura czyli przedstawiciel jednego z najciekawszych polskich funkowych kolektywów djskich, wspierany przez gospodarza- Kuki Monstera, po drugie Otek- malarz z Wroclawia, po trzecie- nietypowi goście czyli ekipa znanego już Wam zapewne sklepu Pan Tu Nie Stał.
Ci ostatni sami o sobie mówią:

“PPHU Pan Tu Nie Stał to pierwszy sklep zajmujący się głupimi głupotami i durnymi durnotami – profesjonalnie. Produkty przez nas zaprojektowane przywodzą na myśl zgrzebną estetykę czasów minionych. My tę estetykę trawiliśmy przez lata i przetworzoną oferujemy dziś naszym konsumentom w nowoczesnym, lekko kpiącym wydaniu. Nie ukrywamy, że etykiety zastępcze, szary papier pakowy i tektura mają ponadczasowy dziadowski urok. Zupełnie jak stare liternictwo i słowa wyjęte z lamusa. Taka choćby konfekcja, sprawunki czy absztyfikant. Klawo też brzmi nieźle.

Pan Tu Nie Stał w chwili obecnej skupia się na produkcji ubrań, choć całość naszych poczynań jest znacznie większa: wydawaliśmy już książeczki i pismo do wycinania i składania, organizowaliśmy różne wieczorki koktajlowe, tematyczne i inne pidżama party.

Pan Tu Nie Stał: Nasza konfekcja szansą dla twojej sylwetki”

W trakcie imprezy będziecie mięli okazję wejść z nimi w bezpośrednią interakcję podczas organizowanego przez nich handlu wymiennego. Reguły które przedstawili są proste:

“Jako zapaleni zbieracze gadżetów z epoki proponujemy wymianę 1:1. Ty przeczesujesz szafy i strychy babci i przynosisz opakowania, etykiety, rozmaite papierki, a może nawet coś większego z lat 1945-1989, a my dajemy Ci w zamian produkt od Pan Tu Nie Stał. Oczywiście wymiana odbywa się w taki sposób aby obydwie strony czuły się usatysfakcjonowane.”
PAPA ZURA. Jest przede wszystkim kojarzony jako członek kolektywu SOULSERVICE. Grupa ta (Papa Zura, Cpt.Sparky, Burn Reynolds, Misty) od długiego czasu, bardzo aktywnie promuje w Polsce funk i okoliczne dźwięki. W ramach projektu wydali kilka, dobrze już kojarzonych w kraju i zagranicą kompilacji POLISH FUNK, gdzie zostały zgromadzone stare polskie nagrania, których wspólnym mianownikiem jest funkowy groove. Na składankach ukazały się m.in.utwory Henryka Debicha- dawnego dyrygenta i kierownika artystycznego Orkiestry Łódzkiej Rozgłośni PR.

Tak, więc po Zurze możecie spodziewać się najlepszych i niekoniecznie najbardziej znanych rhythm & blues’ów, rare grooves, starych funków, soulu, jazzu, hip hopu, muzyki południowej Ameryki, trochę afrykańskich rytmów, a także PRŁełek polskich nagrań. I pamiętajcie, że Papa IS a Rolling Stone!

Swojego gościa- tradycyjnie wspomoże gospodarz cyklu Kuki Monstah. Zapełnieniem płótna zajmie się znany Wam już malarz – Otek z Wrocławia.

Soul Confectionery 06.11.2010

Łódź, klub Jazzga

ul.Piotrkowska 17

start 21:00

wstęp 15zł

djs:

Papa Zura [Soulservice, Lublin]

Kuki Monstah [Soul Confectionery, Lodz]

malowanie live:

Otek [Wroclaw]

handel wymienny:

ekipa Pan Tu Nie Stal