Danger Mouse

Brian Burton znany z projektów Danger Mouse, Gnarls Barkley, a także Pelican City zapowiada zupełnie niecodzienne przedsięwzięcie. Wraz z włoskim kompozytorem Danielem Luppim skończył właśnie kompletować materiał, który znajdzie się na ich wspólnej płycie zatytułowanej „Rome”. Lista współpracowników Burtona jest jeszcze bogatsza.
Na płycie wokalnie będą się udzielać Jack White (The White Stripes, The Raconteurs, The Dead Weather) oraz gwiazda jazzu, Norah Jones.

Potrzebowałem mężczyzny i kobiety. Chciałem, by kobiecy wokal był miękki, niezbyt spolaryzowany. Z kolei męski musiał mieć w sobie nieco więcej niepokoju.
Podczas jednej z tras przedstawiłem zarejestrowany wówczas materiał Jackowi White’owi. Jeszcze wtedy nie wiązałem z nim żadnych planów – wiesz, to Jack White. Ale w końcu pomyślałem: „Skoro tak mu się to spodobało – czemu nie?” Próbował śpiewać w różnych skalach. W końcu uznałem, że warto zachować wszystkie. I tak w piosence „Rose With The Broken Neck” pojawiają się wszystkie te wokale. Nie zawsze brzmi to jak White – tak o całym przedsięwzięciu opowiada Danger Mouse.