ptr1 "Above the structures"

Konkretną dawkę dubowego klimatu serwuje producent i DJ ptr1 w swoim najnowszym wydawnictwie „Above The Structures”. Na EP-ce artysta zamieścił siedem nowych kompozycji. Oficjalna premiera już 15 listopada.

Nieprzerwanie szukając nowych form ekspresji, producent i DJ ptr1 zawsze lubił eksperymentować z brzmieniem żywych instrumentów. Zaczynając od instrumentalnych produkcji hip-hopowych poprzez swoją działalność w duecie Kaosbreed, ptr1 umocnił swój unikalny styl zainspirowany teksturalnym, minimalnym dubstepem.

W Above the Structures, jego debiutanckim, solowym wydawnictwie, ptr1 bardziej organicznie podchodząc do produkcji, użył wielu instrumentów analogowych. Talent kompozycyjny ptr1, sprawia, że utwory, które u podstawy zawierają elementy atmosferycznych i wielowarstwowych struktur, zarówno nadają się do słuchania na słuchawkach jak i w ciemnych klubach w których króluje dubstep lub techno.

ptr1, który mieszka i tworzy swoją muzykę w Płocku, czerpiąc silne inspiracje z klimatu tego miasta, stworzył unikalną dla swojej muzyki atmosferę.

„Above the Structures” to EPka składająca się z siedmiu utworów, na które składa się pięć autorskich kompozycji, remix Shoju (Concrete Cut) utworu „Riverside Dub” i remix Teielte (UKnowMe) utworu „Cold”.