Już w najbliższy piątek w katowickim klubie Gugalander odbędzie się kolejna impreza, której żaden fan muzyki elektronicznej nie powinien omijać. Po dobrze ocenianym secie reprezentanta Wlk. Brytanii, Jona Hopkinsa, w zeszłym miesiącu czas na młodych polskich twórców. 15 października w Katowicach zaprezentują się: Gawroński Live, DCM oraz Rezz. Down- tempo & muzyka eksperymentalna, deep, progressive house to tylko niektóre gatunki, jakich będziemy mieli okazję wysłuchać w trakcie Silesia Trip. Start imprezy przewidziany jest na godzinę 21:00, bilety dostępne są w cenie: 15 zł / 10 zł w przedsprzedaży. Zwiastun tego wydarzenia znajdziecie tutaj.

S I L E S I A   T R I P

21-22.30 – Rezz Rezz / Unikat Records / Klucze
22.30-0.00 – DCM DCM / InDeep Rerods / Kraków
0.00-1.00 live act Gawrońskiego + wizualizacje Gawroński /Phatt Sounds / Katowice
a co po 1? Wszyscy trzej wyjdą i pograją dla Was na afterparty!

Sylwetki gości:

Gawroński live /Phatt Sounds / Katowice
Dominik Gawroński to DJ i producent muzyczny z Katowic, przedstawiciel młodego pokolenia na polskiej scenie muzyki elektronicznej. W swojej twórczości stawia na nowatorskie rozwiązania i różnorodność brzmień. W 2009 roku wydał swój debiutancki album – Cup of Coffee LP. Album ten znalazł się na 5-tym miejscu w zestawieniu najlepszych wydanych w 2009 roku albumów/kompilacji wg polskiej edycji DJ Maga, oraz w zestawieniu najlepszych 40-stu polskich wydawnictw 2009 wg portalu Porcys. Laureat konkursu „Zagraj na Audioriver” organizowanego przez portal muzzo.pl. Nominowany do Nagród Polskich Melomanów 2009 w kategoriach: utwór roku – downtempo, album roku down-tempo & muzyka eksperymentalna, oraz utwór roku – muzyka elektroniczna. Współorganizator cyklu imprez „Lekcja Muzyki” w katowickim Archibarze.
www.gawronski.me

DCM / InDeep Rerods / Kraków
Piotr Figiel znany jako DCM, zaistniał równolegle na płaszczyźnie miksowania płyt i produkcji nagrań. Jako dj regularnie grywa od 2005 roku, natomiast jako producent zadebiutował 2 lata później wydając autorską „It’s Alive EP” oraz tworząc progresywno tribalowy remix utworu „Earblood” autorstwa Viscid’a. Następnie światło dzienne ujrzały remixy stworzone przez DCMa do utworów: „Magdalena” niemieckiego producenta Markusa Masuhra, „Pure Silence” autorstwa polskich producentów Stardesigna i Anestetica. Na początku roku 2008 DCM podejmuje współpracę z warszawskim djem i producentem In Deep We Trust przy rozwoju labela In Deep Records, w rezultacie czego wydana zostaje autorska epka „Break Me Down” oraz „Room For Space” zawierająca remix DCMa.
W sierpniu 2008 wyszła kolejna epka „Dreams” nakładem labela Phatt Sounds, z którym też współpracuje. Epka ta otrzymała bardzo pozytywną recenzję w polskim Dj Magazine oraz uplasowała się na 24 miejscu rocznego zestawienia top 100 polskich wydawnictw. W marcu 2009 wydana zostaje epka „24/7 Ep”, która dociera do 6 miejsca zestawienia progressivehouse.com. Kolejne wydawnictwa w 2010 roku to deepowe „Birdy EP” w Brown Eyed Boyz Records, dobrze odebrane przez krytykę „East West EP” w In Deep Records oraz remix KD3 – Hey dla wytwórni Over30. Jako dj oraz producent DCM prezentuje szeroko pojętą muzykę deep i progressive house z domieszkami innych styli i eksperymentami muzycznymi, do czego inspiracje czerpie również z innych gatunków muzycznych.
www.myspace.com/peterfeegle

Rezz / Unikat Records / Klucze
Rezz – od 8 lat związany z muzyką house jako DJ. Jego gust przez ten czas przeszedł przez niemal wszystkie odmiany tego gatunku ale ostatecznie odnalazł się w tech-house’owych brzmieniach. Miał przyjemność wielokrotnie gościć jako dj w częstochowskim klubie Rura pod pseudonimem Young M. Najczęściej jednak można go było usłyszeć w Olkuszu gdzie organizował imprezy dla klubu Nietoperz oraz był współorganizatorem cyklu imprez Aquasky. Od niedawna uczestniczy także w cyklu Pralka. Zadebiutował jako producent w wytwórni Unikat.

O Silesia Trip opowiada Marta Chyla, pomysłodawca i organizator imprezy: „Muzyka elektroniczna jest bardzo dobrze odbierana w naszym mieście, lecz wciąż wiele pozostaje do zrobienia. Chcemy rozwijać ten nurt, pokazywać katowickiej publiczności wartościowych artystów. Jedną z idei przyświecających nam przy organizowaniu tego wydarzenia jest poszerzenie muzycznych horyzontów o propozycje nietuzinkowe, niszowe, ale na tyle już doceniane w świecie muzyki, że mogą stanowić bardzo ciekawą i godną polecenia pozycję dla osób poszukujących nowych wrażeń w tych nurtach muzycznych. Osób takich jest wiele, o czym świadczy chociażby niedawny Festiwal Tauron Nowa Muzyka – przyciągnął on tłumy słuchaczy, którzy, tak jak nasi goście, chcieli powiewu nowej muzycznej bryzy. Wydarzenie to będzie pokarmem nie tylko dla ucha, ale także dla oka, gdyż planowany jest jako połączenie muzyki z wizualizacją, bazującą na obrazach charakterystycznych dla regionu.”