Lykke Li/fot. Myspace.com

25 października ukaże się nowa EP-ka skandynawskiej wokalistki Lykke Li. 7″ krążek winylowy zawierać będzie utwory „Get Some” i specjalną wersję „Paris Blue”.  Płyta poprzedzi wydanie drugiej już (po debiutanckin „Youth Novels”) w dorobku artystki pełnej płyty.

Lykke Li określana jest najczęściej, jako artystka indie rockowa, jednak jej silne osadzenie w elektronice i skandynawskim pop-ambiencie skłania do rozszerzenia określenia na alternative-pop czy bardziej – electric-pop. Lykke zasłynęła w światku Myspace’owym utworem „Little Bit”, ostatnio wzięła także udział w stworzeniu ścieżki dźwiękowej do filmu „New Moon”. Poniżej prezentujemy nagranie z wykonania na żywo delikatnego „Possibility”:

Najnowsza EP-ka będzie dostępna w limitowanej edycji oraz w wersji do darmowego ściągnięcia wersji cyfrowej od 25 października. Ci, którym piosenka „Get Some” przypadnie szczególnie do gustu będą mogli bez problemu podśpiewywać ją z wokalistką – słowa napisane ręką Lykke znajdziecie na stronie www.lykkeli.com.