Nieobliczalny raper – L.U.C oraz dwukrotny mistrz polski w beatboksie – Zgas zaprezentują się na jednej scenie na Free Form Festival 2010 w ramach Projektu Pokolenie.
Łukasz L.U.C Rostkowski – producent muzyczny i kompozytor, autor tekstów oraz reżyser wideoklipów i koncertów. 7 lat życia poświęcił na to by dostać się na aplikację adwokacką. Jak większość swoich wizji zrealizował i tę, po czym stwierdził, że się pomylił i zrezygnował z niej stając się prawdopodobnie pierwszym takim przypadkiem. Od tego czasu całkowicie oddał się swojej największej pasji – sztuce. Jest autorem i wyznawcą wielu koncepcji m.in. 4 Galaktyk Sztuki, która zakłada kreowanie przekazu za pomocą spójnie połączonych w całość czterech dziedzin sztuki – muzyki, słowa, filmu i grafiki. Za rozmach, odwagę i konsekwencje w swojej twórczości a także za eklektyzm oraz niekonwencjonalne pomysły muzyczne, filmowe i tekstowe zdobył wiele nagród i nominacji (m.in.Paszport Polityki, Yach, Wrocławska Nagroda Muzyczna, Fryderyki). Porażony twórczym ADHD nagle w 2003 r. założył Kanał Audytywny. W 2006r. równolegle rozpoczął drogę solową. Nagrał łącznie 7 albumów w tym 4 konceptualne, udźwiękowił wiele spektakli i krótkich form wideo. W muzyce celowo przekracza liczne gatunki tworząc na pograniczu nu jazzu, trip-hopu, hip-hopu, elektroniki, klasyki i muzyki filmowej. Komponował i nagrywał z wieloma wybitnymi instrumentalistami i wokalistami m.in ze światowej sławy wokalistką jazzową U. DUDZIAK, z Z.NAMYSŁOWSKIM, M.URBANIAKIEM i L.MOŻDŻEREM. Na żywo supportował zaś m.in. TRICKIEGO, THE PRODIGY, TALIBA KWELI, COLDCUTA i wielu innych znakomitych artystów. Jednocześnie propagując ideę „podaj dalej” łączy świat profesjonalistów z amatorami, którym pomaga debiutować.
Zgas to dwukrotny Mistrz Polski w beatboxie, którym zajmuje się od ok. 1999 roku. Najpierw szlifował swoje umiejętności z Pre Ekipą, później po przeprowadzce do Zielonej Góry współtworzył Pokój 121. W 2003 zaczął współpracę z Kanałem Audytywnym, która trwała aż do wydania „Płyty Skirtotymicznej”. Po zakończeniu współpracy z KA poświęcił się całkowicie działalności solowej i w krótkim czasie uzyskał status jednego z czołowych polskich beatboxerów. W 2005 wygrał wszystkie zawody beatboxowe w kraju koronując rok tytułem Mistrzem Polski w beatboxie. Rok później obronił tytuł i jest jak dotąd jedynym beatboxerem w historii Polski któremu udało się to zrobić! W marcu 2006 został stypendystą programu TVP „Dolina Kreatywna”. Od listopada 2006 do sierpnia 2009 współpracował z zespołem Me Myself And I. W 2009 roku zakończył współpracę z Me Myself and I. Obecnie występuje solowo oraz z beatboxową ekipa Fpat Wypat oraz z L.U.C’iem.
FreeFormFestival 2010
koncerty / live acty / DJ sety / video art / filmy / design
15 – 16 października 2010
Centrum Kultury Koneser
Warszawa, ul. Ząbkowska 27/31
Ceny karnetów dwudniowych:
od 1 października – 180zł
Ceny biletów jednodniowych:
od 1 października – 110zł, w dniu festiwalu – 130 zł
Sprzedaż biletów: Bileterie EMPiK, Sklepy Media Markt i Saturn, punkty sprzedaży Ticketpro ( www.ticketpro.pl ) i Eventim ( www.eventim.pl ) na terenie całego kraju oraz za pośrednictwem www.goodmusic.com.pl