Yeasayer

2 listopada 2010 Yeasayer zagrają w Warszawie. Po występie na Heineken Open’er Festival, ktory festiwalowiczom na długo zapadł w pamięć, Yeasayer powracają, aby znów spotkać się z polską publicznością. 2 listopada nowojorska formacja wystąpi w warszawskim klubie Palladium.

Niedawno wydany drugi album kwartetu pt. „Odd Blood” magazyn Clash nazwał „popowym albumem, który każdy powinien puszczać bardzo głośno i być z tego dumnym”, a Rolling Stone uznał ich za „pionierów sceny, która odmawia jednoznacznej deklaracji, czy wybrać eksperymentalne przygody, czy czystą popową przyjemność”. Muzyki Yeasayer nie da się łatwo określić – elektronika i disco łączy się z rockiem, a psychodeliczne klimaty świetnie komponują się z wpływami afrykańskimi i bliskowschodnimi harmoniami. Być może to efekt szerokich  zainteresowań członków zespołu (jako inspiracje wymieniają Davida Bowie, Wu Tang Clan i Fleetwood Mac), a być może to wpływ nowojorskiego Brooklynu, który muzycy obrali sobie za siedzibę. Jak wiadomo, w ciągu ostatnich lat to właśnie tam powstaje najwięcej ciekawych projektów muzycznych z MGMT na czele. Ze swoim otwartym stylem Yeasayer wpisują się znakomicie w panteon nowojorskiej alternatywy, niedaleko im przecież do LCD Soundsystem czy Sonic Youth.

Bez reklam, własnymi środkami, wykorzystując siłę swojej muzyki i z pomocą jednoosobowej wytwórni członkowie Yeasayer sprzedali dziesiątki tysięcy debiutanckiego albumu „All Hour Cymbals”. Dzięki swojemu unikalnemu stylowi Yeasayer uwielbiani są po obu stronach oceanu. W ciągu swojej krótkiej historii zdołali już zagrać na takich festiwalach jak Glastonbury i Roskilde czy Lollapalooza, a także pojawić się w popularnych i prestiżowych programach telewizyjnych, takich jak „Later… with Jools Holland”, czy „Late Night with Conan O’Brien”. Do ich fanów należą członkowie Coldplay oraz Beck. Już wkrótce ten zjawiskowy zespół pojawi się w Polsce.

YEASAYER
DATA: 2 listopada 2010 (wtorek)
MIEJSCE: PALLADIUM, ul. Złota 9, Warszawa
WEJŚCIE: od godz. 19:00 KONCERT: godz. 21:00
BILETY: Cena biletu: 100 PLN; Do nabycia w punktach sprzedaży sieci Ticketpro. Już wkrótce na stronie www.alterart.pl w sprzedaży bilety elektroniczne.
ORGANIZATOR: ALTER ART

Więcej informacji na: www.alterart.pl