Przy okazji swojej ostatniej płyty „Heligoland” (nasza recenzja) formacja Massive Attack niemal zrezygnowała z tradycyjnej formy promocji, jaką jest wydawanie singli. Wyjątek stanowi „Splitting The Atom EP” oraz „Atlas Air Ep”, która ukaże się w listopadzie. Znajdziemy na niej klip Edouarda Saliera stworzony dla piosenki „Atlas Air”, remiks utworu autorstwa Tima Goldsworthy’ego, a także premierową kompozycję zatytułowaną „Redlight” z Guyem Garveyem na wokalu (w wersji oryginalnej i w remiksie Clarka).

Wydawnictwo warto zakupić nie tylko z powodu zawartego na nim materiału, ale również ze względu na cel, jaki przyświeca Massive Attack przy okazji wydania epki. Dochody ze sprzedaży zostaną przekazane pozarządowej organizacji War Child udzielającej wsparcia dzieciom żyjącym w rejonach szczególnie dotkniętych przez konflikty zbrojne, takich jak Afganistan, Irak czy Uganda.

W oczekiwaniu na teledysk do „Atlas Air” i studyjną wersję „Redlight” proponujemy sprawdzić, jak utwory te prezentują się na żywo:
Massive Attack: Red Light @ Moskwa
Massive Attack: Atlas Air Live