Noc z wytwórnią Warp

Warp

Podczas imprezy Warsaw Music Week, która będzie się odbywać w dniach 17-25 września zorganizowana zostanie noc kultowej wytwórni – Warp, czyli Warp Night. Zagra brytyjski artysta Gravenhurst, pokazane zostaną filmy All Tomorrow’s Parties i Le Donk & Scor-zay-zee.Gravenhurst / uk – WARP

Gravenhurst – jeden z najciekawszych artystów młodego pokolenia tworzących pod szyldem kultowej wytwórni brytyjskiej – WARP Records. Gravenhurst to projektem angielskiego muzyka – Nicka Talbota – piosenkarza, autora tekstów, multiinstrumentalisty i producenta, mieszkającego w Bristolu (UK). Muzyka Gravenhursta z jednej strony wpisuje się w nurt współczesnego północnoangielskiego neofolku, z drugiej w aranżacje przywołujące echa nagrań brytyjskich grup z końca lat 80. Gravenhurst to ciemne, pełne tajemniczej atmosfery miejsce, podlegające wiecznej ewolucji. Na pierwszy plan w muzyce Talbota wychodzą melodyjne dźwięki, harmonijne wokale rodem z twórczości Simon and Garfunkel, czuć wpływy znanych gitarzystów, takich jak Richard Thompson, Johnny Marr czy Thurston Moore. Podczas koncertów gra utwory ze wszystkich swoich albumów, akompaniując sobie na gitarze oraz instrumentach elektronicznych. Talbot niezwykle chętnie gra piosenki „na życzenie” uczestników jego koncertów, tworząc każdy z nich unikatowym show. Na swoim koncie Gravenhurst ma 4 albumy, Internal Travels, Flashlight Seasons, Fires in Distant Buildings i The Western Lands.

19.09 – Powiększenie – ul. Nowy Świat 27

Organizator: Good Music Productions, Powiększenie

Partner: British Council

All Tomorrow’s Parties – film w ramach WARP NIGHT (82 min.)

Eklektyczny mix najbardziej wpływowych artystów; filmowy kolaż kultowych występów podczas festiwalu All Tomorrow’s Parties, w filmie zaprezentowani są tacy artyści jak Sonic Youth, Iggy and the Stooges, Battles, Belle And Sebastian, Mogwai, Animal Collective, Grizzly Bear, Portishead, The Gossip, The Boredoms, Gza, the Yeah Yeah Yeahs itp. Film złożony jest z profesjonalnych ujęć operatorów, ale także z ujęć z aparatów komórkowych uczestników koncertów i fanów. Nowatorskie przedsięwzięcie, jakim jest ten niecodzienny film o festiwalu, jest jak podróż do innego, całkowicie muzycznego wymiaru.

19.09 (1. pokaz) oraz 22.09 (2. pokaz) – Powiększenie – ul. Nowy Świat 27

Organizator: Good Music Productions, Powiększenie

Partner: British Council

Le Donk & Scor-zay-zee – film w ramach WARP NIGHT (71 min.)

Muzyczno-dokumentalny film z udziałem Arctic Monkeys. Fikcyjny bohater, Le Donk, wieczny traper i zblazowany muzyk bez sukcesów, pracuje dla Arctic Monkeys, jednocześnie będąc mentorem młodego, aspirującego rapera Scorzayzee. Film nakręcono zgodnie z metodą „Five Day Feature” (5 dni zdjęć), tuż przed koncertem Arctic Monkeys w Old Trafford, 28 lipca 2007 r. Luźny scenariusz prawie pozbawiony dialogów otworzył aktorom i muzykom drogę do zabawnych improwizacji.

19.09 (1. pokaz) oraz 22.09 (2. pokaz)– Powiększenie – ul. Nowy Świat 27

Organizator: Good Music Productions, Powiększenie

Partner: British Council

W niedzielę 19 września, przed pokazami filmowymi będzie emitowana audycja THE SELECTOR, pojawiająca się od września tego roku w każdą niedziele na antenie radia ROXY FM od 16:00 do 18:00. We współpracy z British Council.

“The Selector” to dwugodzinna audycja radiowa, prezentująca wszystko, co najlepsze w nowej muzyce Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Program ukazuje muzykę w całej jej wspaniałości i różnorodności, popularyzując na świecie nowe brzmienia, talenty oraz kulturę muzyczną współczesnej Wielkiej Brytanii. Jego celem jest ukazanie Zjednoczonego Królestwa w nowym świetle i promocja bogactwa kreatywności i innowacyjności, jakie ten kraj oferuje. Idea tego programu narodziła się w 2001 w dziale muzycznym British Council, a program realizowany jest jako wspólny projekt British Council, spółki producenckiej Somethin’ Else oraz lokalnych radiostacji. Program, prowadzony przez brytyjską DJ-kę Goldierocks, nadawany jest obecnie w 12 krajach i odbierany tygodniowo przez ponad milionów słuchaczy na całym świecie. Otrzymał liczne nagrody, między innymi został uznany Najlepszym Programem Radiowym Roku na Węgrzech, a Akademia Nagród Radiowych Sony 2005 (Sony Radio Academy Awards 2005) przyznała mu złotą nagrodę w kategorii Najlepszy Cotygodniowy Program Muzyczny.

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *