Mosqitoo

23 września w klubie Iguana Lounge odbędzie się oficjalny koncert promocyjny najnowszej płyty Mosqitoo – „Synthlove”. Jednocześnie będzie to pierwsza powakacyjna impreza z cyklu „Klubowe w Iguanie” Gospodarzem imprezy będzie Sebastian Korsak, który na antenie Radia PIN prowadzi cotygodniową audycję „Klubowe granie”.

Mosqitoo – to duet elektro pop, który tworzą producent i kompozytor Rafał Malicki oraz wokalistka i autorka tekstów Monika Głębowicz. Mają na koncie trzy płyty – „Mosqitoo Music” (Kayax 2005) „Black Electro” (Kayax 2007) oraz wspomnianą „Synthlove” (MamocRecords 2010). Ich styl to nowoczesna, inteligentna muzyka taneczna. Potężne rytmy i zimne elektroniczne brzmienia inspirowane synth popem, italo czy electro. Zdobyli wiele nagród i wyróżnień jak choćby Superjednykę za najlepszą płytę alternatywną na KFPP Opole, III miejsce na festiwalu Top Trendy 2005, II w Debiutach Opolskich. W 2008 roku zagrali polską część trasy koncertowej z Roisin Murphy. Współpracują z zagranicznymi artystami produkując choćby dla Barbee czy wraz Mmikimaus współtworząc Boya Chile – housowy projekt klubowy nagrywający dla Starlight – jednej z największych wytwórni housowych na świecie. Muzyka Mosqitoo została wykorzystana również w reklamach (Joy) oraz filmach takich jak „Francuski numer”, „Galerianki”, „Idealny facet dla mojej dziewczyny”. Na najnowszej płycie Hey – „Re – Murped” znalazły się dwa remiksy wyprodukowane przez Mosqitoo i Boya Chile.

Po występie zespołu imprezę kontynuować będzie Matt Kowalsky który wystąpi z projektem Slade Show czyli grać będzie do obrazów widocznych na plazmach w klubie.

Blue Cactus i Iguana Lounge

Warszawa ul. Zajączkowska 11, godz.21