L.U.C.

12 września, podczas inauguracji 8. Festiwalu Sacrum Profanum, na scenie, wraz z muzykami Múm wystąpi gościnnie L.U.C. – znany ze swej żywiołowości i skłonności do eksperymentowania raper, producent muzyczny i zdobywca Paszportu „Polityki”. L.U.C. zmieni się tej jesieni i pokaże swym fanom nieznane dotąd oblicze. Sceniczne szaleństwa L.U.C.’a poskromić mógł jedynie múm – ich bajkowa elektronika zainspirowała go do odmiennych poszukiwań, jak sam powiedział: „szumo-kliko-ambientowych”.

Początek koncertu w hali ocynowni elektrolitycznej ArcelorMittal Poland już w najbliższą niedzielę o godz. 20.00.

Łukasz L.U.C Rostkowski – producent muzyczny i kompozytor, autor tekstów oraz reżyser wideoklipów i koncertów. 7 lat życia poświęcił na to, aby dostać się na aplikację adwokacką. Jak większość swoich wizji zrealizował i tę, po czym stwierdził, że się pomylił i zrezygnował z niej stając się prawdopodobnie pierwszym takim przypadkiem. Od tego czasu całkowicie oddał się swojej największej pasji – sztuce.

Jest autorem i wyznawcą wielu koncepcji m.in. 4 Galaktyk Sztuki, która zakłada kreowanie przekazu za pomocą spójnie połączonych w całość czterech dziedzin sztuki – muzyki, słowa, filmu i grafiki. Za rozmach, odwagę i konsekwencje w swojej twórczości, a także za eklektyzm oraz niekonwencjonalne pomysły muzyczne, filmowe i tekstowe zdobył wiele nagród i nominacji (m.in.: Paszport Polityki, Yach, Wrocławska Nagroda Muzyczna, Fryderyki) oraz doskonałe recenzje w najbardziej opiniotwórczych mediach. Za charyzmę i niezwykle rozbudowane koncerty, na których występuje z miniorkiestrą, czasem z kurami, sprzętem ogrodowym i arabskim przepowiadaczem przyszłości, docenili go także słuchacze.

Porażony twórczym ADHD nagle w 2003 r. założył Kanał Audytywny. W 2006 r. równolegle rozpoczął drogę solową. Nagrał łącznie 7 albumów w tym 4 konceptualne, udźwiękowił wiele spektakli i krótkich form wideo. W muzyce celowo przekracza liczne gatunki tworząc na pograniczu nu jazzu, trip-hopu, hip-hopu, elektroniki, klasyki i muzyki filmowej. Komponował i nagrywał z wieloma wybitnymi instrumentalistami i wokalistami m.in. ze światowej sławy wokalistką jazzową U. Dudziak, Z. Namysłowskim, M. Urbaniakiem i L. Możdżerem. Na żywo supportował zaś m.in. Tricky’ego, The Prodigy, Taliba Kweli, Colducta i wielu innych znakomitych artystów. Jednocześnie propagując ideę „podaj dalej” łączy świat profesjonalistów z amatorami, którym pomaga debiutować.

Bilety i karnety na koncerty 8. Festiwalu Sacrum Profanum można kupić za pośrednictwem strony www.ticketonline.pl, a także w dwóch punktach sieci informacji miejskiej InfoKraków: przy ul. św. Jana 2 i w Pawilonie Wyspiańskiego (pl. Wszystkich Świętych 2). Szczegóły na: http://www.sacrumprofanum.com/pl/3/307/292/bilety