Morcheeba

Mistrzowie nastrojowych brzmień, zespół Morcheeba, po raz pierwszy wystąpią w Warszawie w oryginalnym składzie – z wokalistką Skye Edwards. Koncert odbędzie się 6 października w Klubie Stodoła.

ul. Batorego 10, start: 20.00

Sprzedaż biletów ruszy 1 września 2010

Morcheeba to jeden z najsłynniejszych zespołów triphopowych wszechczasów. Grupę założyli w 1995 bracia Godfrey. Wkrótce dołączyła do nich niezwykła charyzmatyczna wokalistka i autorka tekstów Skye Edwards. W tym składzie zespół zasłyną jako twórcy najpiękniejszych triphopowych ballad Trigger Hippie czy Blindfold, opartych o dyskretne beaty. Jednak największy sukces przyniosły im kompozycje Rome Wasn’t Built In A Day, The Sea, czy Otherwise, które stały się klasyką popu. Morcheeba ma swoim koncie 8 albumów i kilka milionów sprzedanych płyt, które podbiły serca zarówno fanów muzyki klubowej jako doskonałe chilloutowe ballady, ale urzekły też swoim niezwykłym pięknem sympatyków innych gatunków. Oczarowali też wielu reżyserów, ich nastrojowe kompozycje powiły się m.in. w „Enemy Of The State”, This Year’s Love”, „Traffic”. W 2003 roku Skye opuściła zespół i rozpoczęła karierę solową. W tym czasie bracia Godfrey nagrywają 2 albumy z innymi wokalistkami, które jednak nigdy nie dorównują charakterystycznej Skye.

W tym roku Skye powróciła do Morcheeby, żeby wspólnie nagrać nową płytę grup. Album „Blood Like Lemonade” ukazał się w czerwcu, przyniósł kolejny przebój pt. Even Though. Płytę promuje pierwsza od 7 lat wspólna trasa, w oryginalnym składzie z wokalistką Skye Edwards.