MistChiLL

W zeszłą środę na portalu YouTube miała miejsce premiera pierwszego teledysku niezależnej grupy muzycznej MistChiLL Killing Myself.  Zaskakujący jest fakt, że twórcy zarówno muzyki (MistChiLL) jak i teledysku (Tomasz Cechwski) stworzyli projekt tak wysokiej jakości bez żadnych nakładów finansowych. Jak mówią artyści: „Utwór opowiada o marzeniach, po które często boimy się sięgać pozostając w znanej nam rzeczywistości, chowając się za lodową skorupą. A powinniśmy się odważyć i próbować wyjść z rutyny, przełamać schemat, który pokazuje nam teledysk”.

„To jest utwór, z którym jak najbardziej się identyfikujemy. MistChiLL powstał właśnie z chęci zmiany otaczającej nas codzienności, robienia czegoś co jest naszą pasją, czegoś więcej poza codzienną pracą” – mówi Rell, pomysłodawca utworzenia grupy i producent muzyczny.

Formacja MistChiLL tworzy muzykę z gatunku Pop-Fusion/Electronica, chociaż bardzo wyraźne są wpływy wielu innych nurtów jak np.: R & B, pop rock, chillout, funk. „Z pewnością każdy utwór jest oryginalny, nieprzewidywalny, zaskakujący formą” zapewnia Liliyenne, główna wokalista i współzałożycielka grupy.

Niedługo ukaże się pierwszy album MistChiLL i jak sugeruje nam nazwa, całość składa się z 2 części: pierwsza MIST jest bardziej mroczna, tajemnicza, pełna innowacyjnych rozwiązań i elektronicznych brzmień. Natomiast CHILL jest rodzajem spokojnej, bardzo emocjonalnej muzyki.

MistChiLL zagra utwór Spark of Hope podczas Gali Finałowej Miss Supranational 28.08.2010 w Płocku.