Jónsi Birginsson

Lider islandzkiego Sigur Rós, który niedawno wydal solową płytę „Go”, Jónsi Birgisson bynajmniej nie zakończył koncertowych wojaży i nie zapomniał o swoich fanach. Dla wszystkich, którzy wezmą udział w jego najbliższych koncertach, także podczas trasy europejskiej (Jónsi wystąpi w Polsce w Krakowie podczas festiwalu Sacrum Profanum, 17-18 września) artysta przygotował specjalne prezenty.

Każdy, kto kupi bilet na koncert z pokaźnej listy show na najbliższe kilka miesięcy weźmie udział w losowaniu zremasterowanej jubileuszowej edycji kultowego albumu Sigur Rós „Agaetis Byrjun”.

I to jest właśnie druga ważna i dobra informacja dla fanów islandzkiej formacji. Krążek, wydany w 1999 roku, który stał się kamieniem miowym w karierze Sigur Rós, a który swoją huczną 10 rocznicę obchodził 12 czerwca 2009, w odnowionej wersji wciąż jest w zasięgu ręki, a co najważniejsze – możecie go mieć za darmo. Wszystkich, ufających swojemu szczęściu, zachęcamy do kupowania biletów na wrzesień do Krakowa lub na inne daty trasy koncertowej – wiemy, że Jónsi zagra w Europie wielokrotnie więcej, co wkrótce zostanie oficjalnie ogłoszone.

jónsi tour trailer from Jónsi on Vimeo.

Osoby kupujące bilety na show Jónsiego droga internetową mogą zostać wyróżnieni w jeszcze inny sposób. Do szczęśliwego końca dobiega proces tworzenia filmu opartego na ostatnim koncercie Sigur Rós, z Londynu w 2008 roku. Wylosowani internauci będą mogli przedpremierowo obejrzeć dwie piosenki z tego materiału.

I ostatnia z dobrych wieści – „Tornado”, wybierane przez wielu z Was i fanów Jónsiego na całym świecie najlepszym utworem albumu „Go”, możecie ściągnąć całkowicie za darmo z oficjalnej strony www.jonsi.com.