Nie będzie Kosheen w Krakowie

Kosheen

Wskutek szkód wywołanych przed powódź, odwołana zostaje koncertowa część Wianków, która miała odbyć się 26 czerwca. Do Krakowa nie przyjadą m.in Kosheen i Brainstorm.

z analizy dokonanej przez służby odpowiedzialne za utrzymanie Bulwarów Wiślanych oraz Wisły (Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie, Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie), służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo (Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, Pełnomocnik ds. bezpieczeństwa imprez masowych, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe), jak również wykonawców odpowiedzialnych za realizację techniki estradowej wynika, że ustawienie konstrukcji scenicznej na terenie Bulwaru Poleskiego oraz dopuszczenie od organizacji imprezy masowej na terenie Bulwaru Czerwieńskiego jest niemożliwe i bezpośrednio zagraża bezpieczeństwu bulwarów i uczestników imprezy. W oparciu o tę analizę zapadła decyzja o konieczności zmian w programie tegorocznych Wianków.

Stan techniczny Bulwarów po powodzi uniemożliwia zarówno wjazd ciężkiego sprzętu i zamontowanie infrastruktury technicznej (sceny, nagłośnienia, garderób etc.), jak i dopuszczenie do organizacji imprezy masowej. Bulwary uległy całkowitemu zniszczeniu, a ich stan nie pozwala na organizację imprezy plenerowej w tym miejscu przez co najmniej kilkanaście następnych tygodni. Stan nasiąknięcia Bulwarów, ich niestabilność, brak badań gęstości gruntu, wiele lokalnych podmyć bulwaru poniżej lustra wody, nieprzewidywalność zachowania rzeki w najbliższych dniach, niestabilność nurtu, duża ilość mułu naniesiona w koryto rzeki uniemożliwiająca pławność powodują, że niemożliwa jest organizacja w ramach tegorocznych Wianków zapowiadanych wcześniej koncertów: Kosheen, BrainStorm, Biff, PiN oraz Maleńczuka z zespołem Psychodancing.

Podkreślamy równocześnie, że odwołane zostają tylko koncerty gwiazd. Wianki – w zmienionej formule – odbędą się.

Dziennikarka muzyczna, twórczyni 80bpm.net. Współpracuje między innymi z portalami Onet.pl i Noisey.

Podobne

Komentarze: