Goldfrapp na Free Form Festival

Goldfrapp

Pierwszą gwiazdą najbliższego FreeFormFestival – 15-16 października – jest duet Goldfrapp. Po raz pierwszy w Warszawie.

Brytyjski duet Goldfrapp tworzą charyzmatyczna wokalistka Alison Goldfrapp oraz producent Will Gregory. Muzyka zespołu w unikatowy sposób łączy w sobie awangardową elektronikę, popowe melodie, elementy folku, rocka i disco. Goldfrapp mimo tego, że prezentuje muzykę bardzo złożoną i momentami trudną dla niewyrobionego słuchacza, świetnie radzi sobie na listach sprzedaży. Uwagę publiczności przyciąga też ekscentryczny wizerunek Alison, która nie bez powodu została uznana w Wielkiej Brytanii za jedną z ikon nowoczesnego stylu.
Debiutancki album zespołu pt. „Felt Mountain” wydany w 2000 roku osiągnął platynowy status oraz przyniósł im nominację do Mercury Prize. Kolejny album pt. „Black Cherry” zdobył dla Goldfrapp platynę oraz kolejną nominację do Mercury Prize. Z tej płyty pochodzi najbardziej popularny utwór zespołu – „Strict Machine”. Trzecia płyta pt. „Supernature” także osiągnęła platynę oraz zdobyła 2 nominacje do nagród Grammy. Z „Supernature” pochodzą takie single jak „Ooh La La” i „Ride A White Horse”.
W 2008 roku ukazał się krążek „Seventh Tree”, który zadebiutował na brytyjskiej liście sprzedaży na drugim miejscu oraz dotarł do pierwszego miejsca na europejskim iTunes. Album pełen jest lirycznych, melodyjnych kompozycji. Alison Goldfrapp emanuje na nim zmysłowością i hipnotyzuje głosem. Zespół starał się osiągnąć psychodeliczne brzmienie, łączące w sobie delikatną elektronikę i nastrojowość angielskiego folku. Efektem tego są niezwykle sugestywne obrazy dźwiękowe, które świetnie sprawdzają się zarówno w zaciszu domowym, jak i na koncercie.

W marcu 2010 ukazał się ostatni album formacji ‘Head First’ promowany singlem ‘Rocket’.

Występ w ramach szóstej edycji FreeFormFestival będzie ich pierwszym koncertem w Warszawie.

15 – 16 października 2010
Centrum Kultury Koneser

Warszawa, ul. Ząbkowska 27/31

Informacje na temat programu i sprzedaży biletów wkrótce.

Organizator festiwalu: Good Music Productions www.goodmusic.com.pl

Dziennikarka muzyczna, twórczyni 80bpm.net. Współpracuje między innymi z portalami Onet.pl i Noisey.

Podobne

Komentarze: