DJ Krush w stolicy

DJ Krush

Drugą gwiazdą FreeFormFestival, który odbywać się będzie w Warszawie w dniach 15-16 października będzie DJ Krush – po raz pierwszy w stolicy.

Drugą gwiazdą FreeFormFestival, który odbywać się będzie w Warszawie w dniach 15-16 października będzie ikona ambitnego downtempo – DJ Krush – po raz pierwszy w stolicy.

DJ Krush nazywany jest również mistrzem gramofonu, ponieważ jako jeden z pierwszych muzyków śmiało wykorzystywał ten sprzęt na scenie. W roku 2002 za album Zen otrzymał nagrodę AIFM w kategorii Najlepszy Album Elektroniczny. Jego melancholijno-jazzujący klimaty instrumentalnych utworów zdobył wielu sympatyków, równocześnie inspirując wielu późniejszych twórców. Ze względu na styl często porównywany jest do DJ Shadowa, choć to właśnie Krush zapoczątkował taki styl. Na jego płytach gościły takie sławy jak Zap Mama, N’Dea Davenport (Brand New Heavies) czy Questlove (The Roots) ale również cała plejada raperów i wokalistów japońskich, śpiewających i rapujących w ojczystym języku. Ma na swoim koncie 8 albumów, które ukazał się nakładem takich wytwórni jak Mo Wax czy Red Ink, przyniósł one takie utwory jak: Danger Of Love czy Final Home.

Występ DJ Krush’a na FreeFormie zbiega się z obchodami 20-lecia muzycznej kariery. Będzie to jego pierwszy koncert w Warszawie.

FreeFormFestival 2010

koncerty / live acty / DJ sety / video art / filmy / design

15 – 16 października 2010

Centrum Kultury Koneser

Warszawa, ul. Ząbkowska 27/31

Informacje na temat programu i sprzedaży biletów wkrótce.

Organizator festiwalu: Good Music Productions www.goodmusic.com.pl

Tagi: , , ,