Heineken Open'er 2010

Znamy już pierwszych polskich artystów, którzy wystąpią na Heineken Open’er Festival 2010. To właśnie ich nagrania w ciągu ostatniego roku wzbudzały entuzjazm wśród krytyków muzycznych i publiczności, i to właśnie oni najlepiej wpisują się w muzyczny pejzaż tegorocznego Open’era.

Na Main Stage wystąpią grupy Lao Che i Muchy – dzięki ostatnim znakomitym wydawnictwom zapewniając sobie kolejny raz miejsce na główej scenie festiwalu. Na Tent Stage zaprezentują się jakże różni stylistycznie: Indigo Tree, Fox, Julia Marcell i We Call It A Sound, a pierwszym ogłoszonym polskim artystą World Stage jest niestrudzony Pablopavo. To oczywiście nie wszyscy, wkrótce Biuro Festiwalu ogłosi kolejnych artystów.

W Gdyni pojawi się również grupa Cypress Hill.

Cypress Hill to jeden z najpopularniejszych i najważniejszych zespołów hiphopowych w historii muzyki. Grupa sprzedała ponad 18 milionów krążków na całym świecie i może się poszczycić licznymi hitami na szczytach list przebojów, a także wielomilionową rzeszą fanów. Zespół otrzymał tytuł Najlepszej Grupy Rapowej od magazynu Rolling Stone, współpracował między innymi z Pearl Jam i Sonic Youth, a także zdobył pierwsze miejsce listy bestsellerów płytowych Billboard Top 200 Albums Chart. Takie albumy grupy, jak „Cypress Hill”, „Black Sunday”, czy „Skull & Bones” to absolutne klasyki.

Po sześciu latach od wydania ostatniej płyty Cypress Hill powracają z nową energią i z nowym albumem pt. „Rise Up”, a to, co nie zmieniło się, to rozpoznawalne brzmienie, pasja z jaką tworzą muzykę i charakterystyczny, niemożliwy do podrobienia styl. Cypress Hill (raperzy B-Real i Sen Dog, DJ Muggs oraz perkusjonalista Eric Bobo) jak zawsze są wierni swoim korzeniom hiphopowych, ale też otwarci na nowe brzmienia, włączając w to fascynację rockiem. Dlatego nad nowym albumem pracowali z takimi producentami, jak: klasyk hiphopu Pete Rock, ekscentryczny gitarzysta Tom Morello, czy lider Linkin Park – Mike Shinoda.

Muzycy nie kryją zadowolenia z pracy nad albumem. Tak o tym mówi Sen Dog: „Czuliśmy się tak, jak podczas tworzenia pierwszej płyty. Nagrywaliśmy, co tylko chcieliśmy, bez żadnych muzycznych ograniczeń”. Ze swoją niepokorną naturą, eklektycznym stylem i klasą nie do podważenia Cypress Hill wracają do Gdyni.

Więcej informacji na stronach www.opener.pl oraz www.heineken.pl