Peter Gabriel

Petera Gabriela można, a nawet trzeba już nazwać legendą muzyczną, artystą, który bez wątpienia wpłynął na rozwój muzyki współczesnej i jej postrzeganie u młodych twórców. Nic dziwnego, ze z należytym szacunkiem i „pewną doza nieśmiałości” podszedł do rozmowy z nim twórca muzyki elektronicznej i electropopu, Neon Indian.

Alan Palomo (aka Neon Indian) spotkał się z Peterem Gabrielem niedawno, aby nagrać wywiad, czy raczej rodzaj rozmowy artystycznej dla programu/serwisu Stereogum. „26 kwietnia stałem przed drzwiami sklepu muzycznego Other Music, czekając na otwarcie, żeby kupić „Scratch My Back”. Pomyślałem, że to będzie dobre podstawa do rozpoczęcia rozmowy, którą z Peterem Gabrielem miałem odbyć tego popołudnia.” – opowiada pomysłodawca wywiadu, Scott Lapatine, twórca Sttereogum.

W rozmowie wziął udział także Amrit Singh, który w efekcie był moderatorem wywiadu, gdyż „jest lepszy w te klocki i przystojniejszy” (jak twierdzi Scott). O możliwościach muzyki elektronicznej i ludzkiej kreatywności, o podejściu do sztuki i jej koleracjach z życiem, posłuchacie z ust samego Gabriela:

Polecamy także tekst/przemyślenia na temat samego wywiadu, którymi Scott Lapatine nie omieszkał podzielić się na stronach Stereogum.