Pierwsza część koncertu „Muzyka moja wolność” na festiwalu All About Freedom, odbędzie się 13 czerwca w Gdańsku. Zagra FOX z gośćmi, wśród których m.in. Novika, Bunio, Natalia Lubrano czy Marsija. Gwiazdą wieczoru będzie Tim Exile.

Muzyka na AAFF 2010 to przede wszystkim artyści poszukujący nowych brzmień, niezależni, przekraczający ramy komercyjnej sprzedaży, i rozpoznawalni w skali ogólnopolskiego i międzynarodowego rynku muzycznego. Program muzyczny festiwalu prezentuje przede wszystkim oryginalną, alternatywną czy niezależną muzykę z Polski i z całego świata. Podczas festiwalu będą koncerty wyjątkowych artystów i zespołów muzycznych, których twórczość cechuje się unikalną ekspresją zdefiniowaną w haśle Muzyka moja wolność.

MUZYKA MOJA WOLNOŚĆ – CZ. 1

13 czerwca, niedziela, godz. 20.00.

Klub Parlament, Gdańsk

Miejsca stojące: 25 zł, 30 zł (w dniu koncertu)

Sprzedaż ogólnopolska: sieć Eventim (www.eventim.pl), Bileterie Empik, sieć sklepów Media Markt i Saturn

20.00 FOX feat. goście

Novika, Pinawella (Sistars/Paulina Przybysz), Bunio (Dick for Dick), Natalia Lubrano (Miloopa), Sqbass, Marsija (Loco Star), Tomek Organek (SOFA)

21.00 TIM EXILE (UK)

Tim Exile (właśc. Tim Shaw) to młody brytyjski mistrz brzmień elektro na stałe mieszkający w Berlinie. Znany na całym świecie z barwnych muzycznie live actów , nazywany jest człowiekiem renesansu naszych czasów (studia filozoficzne i muzyczne, konstruktor soft- i hardware’u muzycznego), także często Davidem Bowie muzyki elektronicznej. Debiutował 10 lat temu jako dj, tworząc początkowo w stylu drum’n’bass. Jego debiutancki album Pro Agonist, a także późniejszy Tim Exile’s Nuisance Gabbaret Lounge (wydane nakładem wytwórni Planet Mu) stanowią niezwykłą mieszankę Intelligent Dance Music, breakcore’u oraz drum- i drill’n’bassu. Natomiast na trzecim albumie (Listening Tree) Exile krystaliczne, zgrzytliwe brzmienia łączy z popowymi melodiami, a do tego próbuje swoich sił jako wokalista, co przynosi ciekawy efekt. Exile na scenie emanuje niezwykłą energią, tworząc, poprzez improwizację i eksperyment, niepowtarzalną mieszankę szorstkiej elektroniki z taneczną popową melodyjnością.

Fox to obecnie jeden z najbardziej utalentowanych producentów na polskiej scenie elektronicznej i alternatywnej. Na stałe współpracuje z Marią Peszek i Kayah. Zadebiutował 5 lat temu z zespołem 15 minut projekt, którego album został fenomenalnie przyjęty przez media i publiczność. Teraz przyszedł czas na jego pierwszy – autorski projekt, na którym gościnnie pojawili się najważniejsi artyści rodzimej sceny alternatywnej: Novika, Pinawella (Sistars/Paulina Przybysz), Michał Skrok (Bunio/Dick for Dick), Sqbass, Marsija (Loco Star), Natalia Lubrano (Miloopa) i Tomasz Organek (SOFA). Jego nagrania zdobyły już uznanie wśród opiniotwórczych blogerów i krytyków, ale przede wszystkim w kręgach miłośników alternatywnych rytmów.

Festiwal All About Freedom – to cykliczne, interdyscyplinarne wydarzenie kulturalno-artystyczne prowokujące do debaty na temat różnych wymiarów wolności, a także na temat jej granic.
Festiwal ma trzy główne moduły: Film, Muzyka, Teatr – w każdej edycji tworzą one razem wielogłosową płaszczyznę dialogu o wolności jako wartości uniwersalnej i ważnej dla każdego człowieka.
Program festiwalu to corocznie najwyższej jakości oferta kulturalna. Filmy, koncerty czy spektakle i debaty mówią o wolności we współczesnym świecie w różnych kontekstach i ujęciach.
W ramach festiwalu odbywają się przede wszystkim projekcje filmowe (sieć Multikino Gdańsk, Sopot) najnowszych, premierowych w Polsce filmów festiwalowych z całego świata (m.in. filmy z festiwali Sundance, Toronto, Berlin i inne). Projekcjom festiwalowym towarzyszą debaty, spotkania, prelekcje.
Program muzyczny festiwalu prezentuje oryginalną, alternatywną czy niezależną muzykę z Polski i z całego świata. Podczas festiwalu odbywają się koncerty wyjątkowych artystów czy zespołów muzycznych, których twórczość cechuje się unikalną ekspresją definiowaną w haśle Muzyka moja wolność. Podczas 3 edycji wystąpili m.in. tacy artyści jak: Pati Jang i FlyKiller (UK), Jimi Tenor (UK), Wildbirds & Peacedrums (SWE) czy L.U.C (PL) i Speech Debelle (UK).

Festiwal All About Freedom powstał z myśli o wolności i z chęci spojrzenia na jej ideę przez pryzmat artystyczny, nieszablonowy, wyzwolony. Pragniemy, by wydarzenie to prowokowało do myślenia nad ideą wolności, do rozważania jej nowych i starych sensów, konfrontowania myślenia własnego z tym, jakie mają inni, zarówno tutaj w Polsce, jak i na świecie. Chcemy, by myślenie to odbywało się w ciągłym dialogu, by niezmiennie poszerzało swoje horyzonty. Publiczność projektu corocznie dowiaduje się jak wielogłosowy może być to dialog i że pragnienie swobody, jakie odczuwają ludzie na całym świecie, niezależne jest od miejsca zamieszkania, koloru skóry, wyznania czy poglądów. Niezmienna jest również ekspresja wolności czyli chęć reżyserów, muzyków czy innych twórców do podjęcia wyzwania, przełożenia własnej ekspresji wolności na język.

Szczegółowe informacje: www.aaff.pl