Kosheen gwiazdą Wianków w Krakowie

Kosheen

Brytyjski zespół Kosheen będzie gwiazdą tegorocznych Wianków w Krakowie. Trio w składzie: Sian Evans (wokal), Markee Substance i Darren Decoder wystąpi na scenie w zakolu Wisły pod Wawelem 26 czerwca.

Kosheen to zespół doskonale znany miłośnikom dobrej muzyki na całym świecie. Pierwsza płyta Kosheen Resist zdobyła ogromne uznanie krytyków, a single z tego krążka od razu trafiły na czołówki list przebojów na całym świecie. Pochodzący z tej płyty utwór Hide U wspiął się na szóste miejsce listy przebojów w Wielkiej Brytanii i zdobył  liczne nagrody (Best Remix na Muzik Dance Awards oraz Nagrodę dla Nagrania Roku na Dancestar USA Awards w Miami). Na całym świecie płyta sprzedała się w nakładzie pół miliona egzemplarzy. W trasie koncertowej promującej debiutancki album artyści Kosheen dali 141 koncertów w 33 krajach dla blisko miliona widzów. Remixy tych hitów wciąż można usłyszeć w klubach na całym świecie.
Drugi album, Kokopelli  został wydany w sierpniu 2003 roku, a pochodzący z niego singiel All in My Head zawładnął klubami na całym świecie. Kosheen nieustannie koncertuje i nie obawia się wizyty w żadnym kraju (byli np. pierwszym zespołem zagranicznym, który w 2001 roku wystąpił w Serbii po zakończeniu konfliktu na Bałkanach). Ich energiczne koncerty porywają do tańca fanów w Europie, Australii, Południowej Afryce, Azji oraz na Bliskim Wschodzie. Trzeci album Damage, wydany w 2007 roku, jest dowodem na nieustający rozwój zespołu. Kosheen nie odchodzi od charakteryzującej ich dynamicznej elektroniki, jednak wzbogaca swoje utwory różnorodnymi efektami, drapieżnością, a nawet elementami klasyki. Nie daje się zaszufladkować, wciąż balansując na pograniczu popu i alternatywy. W 2008 roku Kosheen wystąpił na festiwalu Glastonbury.
Przypomnijmy, że zanim na scenie Wianków pojawi się Kosheen, wystąpią Biff, PIN, Maciej Maleńczuk z zespołem Psychodancing oraz łotewska grupa BrainStorm.
WIANKI – jedna z największych imprez plenerowych w Polsce. Koncerty gwiazd światowego formatu łączą się z elementami widowiska nawiązującego do tradycji nocy świętojańskiej. Na wyjątkowej scenie plenerowej w zakolu Wisły pod Wawelem wystąpili dotychczas artyści tej klasy co Jamiroquai i Lenny Kravitz oraz czołowi przedstawiciele polskiej sceny muzycznej. Nowatorską formułę Wianków doceniono m.in. w plebiscycie „Nocne Marki” organizowanym przez miesięcznik „Aktivist”, zaś w badaniu „Turystyka w Krakowie” organizowanym przez stowarzyszenie Forum dla Polski uznano je za jedną z trzech najbardziej atrakcyjnych imprez organizowanych w Krakowie. www.wianki.eu

Tagi: , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *