Joy Orbison i James Blake na Unsound Festival

Joy Orbison i James Blake zagrają na festiwalu Unsound, który odbędzie się w dniach 17-24 października 2010 roku.

Joy Orbison, to jeden z najciekawszych producentów w kosmicznym tempie rozwijającej się brytyjskiej sceny klubowej, którego muzyka to hipnotyczna hybryda house, garage, UK funky oraz dubstep. Hyph Mngo, wydany nakładem
wytwórni Scuby, Hotflush, stał się już klubowym klasykiem ostatnich miesięcy. Fact Magazine ogłosił go najlepszym singlem 2009 roku, znalazł się on również na 23 pozycji na liście najważniejszych utworów pierwszej dekady XXI wieku wg. portalu Resident Advisor.

Polscy entuzjaści nowatorskiej muzyki klubowej już od dawna czekają na jego debiut – kres wyczekiwaniom położy występ Orbisona w ramach cyklu Bass Mutations festiwalu Unsound, 23 X 2010. Ostatnia odsłona wspomnianego cyklu miała miejsce podczas nowojorskiej edycji Unsoundu, w brooklyńskim Bunker; ogniskową tego wydarzenia były najbardziej nowatorskie brzmienia wyrosłe na gruncie wciąż ewoluującej, niejednolitej sceny dubstepowej.

Nazwisko Jamesa Blake’a coraz częściej można usłyszeć w dyskusjach o stylistycznych aliażach – jego utwory są jednymi z bardziej fascynujących dubstepowych produkcji tego roku, głównie za sprawą zaskakującego kunsztu, który pozwala Blake’owi w wyrafinowany sposób naginać granice gatunku, i łączyć go z innymi stylami. Mając na koncie zaledwie kilka wydanych płyt, Blake zdołał zyskać sobie reputację twórcy o spójnej wizji i sposobie wypowiedzi muzycznej. Tak jak Joy Orbison, Blake zadebiutuje przed polską publicznością.

Przypominamy, że pośród artystów występujących na tegorocznym festiwalu, znalazł się również ACTRESS, i – o czym warto pamiętać – nie będzie DJ set, a JEGO PIERWSZY W POLSCE WYSTĘP LIVE. Już niedługo, nakładem wytwórni Honest Jon’s Records ukaże się najnowszy album Actressa – Splazsh, po którym można się spodziewać niemałego zamieszania.

Tagi: , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *