Henrik Schwarz

Ogłaszamy pierwszych wykonawców tegorocznej edycji festiwalu „Boogie Brain”. Legenda berlińskiego techno i deep house – Henrik Schwarz zagra (jako live act) w sobotę, podobnie Benji B – niekwestionowana gwiazda brytyjskiej rozgłośni BBC 1Xtra. Natomiast w piątek Supra1 – bassowi wymiatacze z Krakowa oraz nasz szczeciński towar eksportowy Catz’n’Dogz.

Z racji wieku i doświadczenia Henrik Schwarz uznawany jest za weterana niemieckiej sceny deep house, choć jego muzyczne poszukiwania dawno przekroczyły granice jednego gatunku. Od lat odważnie eksperymentuje także z elektroniką i jazzem. Ze swoją pierwszą wielką miłością – didżeingiem – związał się na początku lat 90. Od kilku lat także produkuje muzykę. Jest jednym z pierwszych didżejów, którzy porzucili gramofony na rzecz laptopa, co w jego przypadku wyszło tylko na dobre. Jego sety powszechnie określane są jako „magiczne” i bliższe żywej muzyce niż mechanicznym brzmieniom. Henrik Schwarz wystąpi na „Berlin Stage” w sobotę.
Benji B, który od 8 lat prowadzi audycję „Deviation” w radiu BBC 1Xtra wystąpi w sobotę na „London Stage”. Benji B promuje pełne spektrum soczystych, soulowych brzmień – od hip hopu, house’u, disco, detroit techno, po dubstep, funky i drum’n’bass. W Londynie, gdzie mieszka, jest gospodarzem imprezy Deviation, na której po raz pierwszy w Europie wystąpili Flying Lotus i Dam-Funk. Regularnie zaprasza tam swoich przyjaciół-artystów, do których należą Sa-Ra Creative Partners, Floating Points, Skream, Mark Pritchard, Moodymann, Marc Mac z 4hero, czy MJ Cole.
Supra 1 to krakowskie duo didżejsko-producenckie zajmujące się krzewieniem najwspanialszej na świecie next-levelowej, połamanej bass music. Śmiało przeszczepiają na polski rynek to, co najlepsze w UK. Odwiedzili już Szczecin tej zimy, a każdy kto był wtedy w klubie „City Hall”wie, jak bardzo taneczne jest to przedsięwzięcie i co się wtedy dzieje z ludźmi na parkiecie. Duet zagra w piątek na sceniej sygnowanej przez najlepszy magazyn muzyczny „Laif”.
Prawdopodobnie nikomu nie trzeba przedstawiać szczecinian tworzących Catz’n’Dogz. Wojtek Tarańczuk i Grzegorz Demiańczuk swój styl określają jako nowoczesna mieszanka muzyki tanecznej. Mozna ich usłyszeć grających od disco/deephouse na małych prywatnych imprezach, które ostatnio często organizują w Berlinie oraz w Szczecinie, po techhouse i techno na festiwalach i w wielkich klubach całego swiata, takich jak Fabric, Panorama bar, Watergate, Studio 80. Wystąpią w piątek na „Laif Stage”.
Trzecia edycja festiwalu „Boogie Brain” trwać będzie trzy dni. 22 lipca upłynie pod znakiem muzycznych filmów wyświetlanych w ramach Festiwalowego Kina Muzycznego na Zamku Książąt Pomorskich. W piątek,  23 lipca, na Nabrzeżu Starówka, od godz. 20 zabrzmią dźwięki z dwóch scen: „Laif Stage” i „Red Bull Tour Bus”. W sobotę, również od godz. 20 pojawiać się będę reprezentanci „London Stage” i „Berlin Stage”.
Więcej informacji o wykonawcach na www.boogiebrainfestival.pl Tam również znajdziecie video z prezentacją ich muzycznych dokonań.
Kolejne gwiazdy festiwalu zostaną ogłoszone w najbliższą środę.