"Tedd a napfényt be a számba" okładka

Węgierski zespół muzyki elektroniczno – alterpopowej Anima Sound System szykuje się do wydania nowej płyty. Album „Tedd a napfényt be a számba” (w luźnym tłumaczeniu „Słońce w ustach”) będzie już 10 studyjną płytą zespołu. Premiera planowana jest na 20 maja, nakładem węgierskiej wytwórni Narrator.

Album zawiera 14 utworów i będzie promowany przez „Switch On Me” do którego zostanie stworzony także klip wideo. Tradycyjnie, Anima Sound System nagrała piosenki zarówno w języku węgierskim, jak i angielskim. Autorami tekstów są Zsolt Prieger i Gergely Németh, a wokalnie po raz pierwszy udziela się Fannival Prieger.

Na „Tedd a napfényt be a számba” łączą się takie gatunki muzyczne, jak funk, glamrock, alterpop czy disco, ale nie brakuje też typowej dla Anima Sound System rozbudowanej warstwy muzyki elektronicznej. Już dziś grupa planuje wydanie klipów i remixów do każdego z nowych utworów.

Zainteresowanych nowym brzmieniem węgierskich klasyków muzyki alternatywnej, odsyłamy do przesłuchania kliku utworów na stronach Quart.hu, gdzie udostępnione zostały piosenki:

Tedd a napfényt be a számba
Teach Yourself To Cook
Kik azok?
Yeah!
Mondjál még egy közhelyet