MJ Cole

Przedstawiamy kolejnych wykonawców na tegorocznym festiwalu „Boogie Brain”. Enigmatyczny Darren J. Cunningham kryjący się pod pseudonimem Actress i Mj Cole to kolejne gwiazdy sobotniej sceny londyńskiej. W piątek do Catz’n’Dogz i Supra1 dołączają wrocławski My Head Is Dubby i warszawski Pol_On.


Kiedy ponad dekadę temu Mj Cole ujawnił światu swoje pierwsze  – produkowane w sypialni – numery, rzucił na kolana wszystkich wpływowych didżejów z BBC z Pete Tongiem na czele, a zachwycony Gilles Peterson doprowadził do wydania jego debiutanckiego albumu „Sincere” w kultowej Talkin’ Loud. Cudowne dziecko i czołowy innowator gatunku UK garage/2step – MJ Cole błyskawicznie podbił brytyjską scenę taneczną, otrzymując m.in. nominację do nagrody Mercury w 2000 roku. Wydawnictwo „Sincere” przyczyniło się również do przyznania mu nagrody Mobo dla najlepszego producenta.
Fakt, że Actress nie jest jeszcze tak rozpoznawalny jak Flying Lotus, wynika z dość radykalnego podejścia do promocji swoich dokonań. Pod zakładką „bio” na myspace Actress kryje się tylko fotografia tajemniczej postaci pokazującej palec w geście „fuck off”. To dlatego w „Dazed & Confused Magazine” napisali o nim: tak undergroundowy, że nawet przyjaciele wątpią w jego istnienie. Bo ukrywający się pod pseudonimem Actress – Darren J. Cunningham każe wszystkim odwalić się od swojej szanownej osoby i skoncentrować głównie na muzyce, którą ma do zagrania.
Trudno wyrokować, jaki materiał zaprezentuje podczas Boogie Brain. Jego dj sety zmieniają się w zależności od nastroju, nocy i miejsca, w którym gra, jednak zawsze są to wysokiej jakości afro-futurystyczne dźwięki ze wszystkich możliwych stron świata.
Przedstawicielstwo wrocławskiego kolektywu My Head Is Dubby będziemy mieli okazję usłyszeć w odsłonie „live”. Jest to projekt składający się z dwóch osób: Vestera i Drzymka. Ich muzykę można określić mianem eksperymentalnej elektroniki łączącej różne style, takie jak dubstep, ambient, dub czy jazz. Projekt nasycony jest dźwiękami psychodelicznej gitary z przeróżnymi efektami, chilloutową trąbką oraz beatmi, basami i całą masą innych brzmień generowanych przez różnorakie elektroniczne instrumenty i komputer.
Pol_On to zespół założony przez Kacpra Bogacza i Michała Piotrowskiego. Pierwszy z nich to absolwent Akademii Muzyki Jazzowej w Katowicach i szanowany muzyk jazzowy, znany szerszej publiczności ze wspólnych występów z Michałem Romanowskim pod szyldem Piroman vs. Pan K. Drugi – Mike P – jest bez wątpienia jedną z kluczowych postaci na warszawsiej scenie techno/house. Pol_On nie przywiązują się do jednego stylu, w ich produkcjach znaleźć możemy elektronikę połączoną ze wszystkimi inspiracjami, z jakimi muzycy spotkali się w minionych latach.
Trzecia edycja festiwalu „Boogie Brain” trwać będzie trzy dni. 22 lipca upłynie pod znakiem muzycznych filmów wyświetlanych w ramach Festiwalowego Kina Muzycznego na Zamku Książąt Pomorskich. W piątek,  23 lipca, na Nabrzeżu Starówka, od godz. 20 zabrzmią dźwięki z dwóch scen: „Laif Stage” i „Red Bull Tour Bus”. W sobotę, również od godz. 20 pojawiać się będę reprezentanci „London Stage” i „Berlin Stage”. Do tej pory ogłoszonych zostało ośmiu wykonawców: Actress, Benji B, Catz’n’Dogz, Henrik Schwarz, Mj Cole, My Head Is Dubby, Pol-On i Supra1.

Więcej informacji o wykonawcach na podstronie artystów. Tam również znajdziecie video z prezentacją ich muzycznych dokonań.
Kolejne gwiazdy festiwalu zostaną ogłoszone w najbliższy piątek. Natomiast już dzisiaj w audycji „Boogie Brain” w radiu szczecin.fm (94,4 FM) okazja do zapoznania się z muzycznym dorobkiem ogłoszonych już artystów festiwalu. Audycja rozpoczyna się o godz. 22 i potrwa do samej północy.