Fragment plakatu

17 kwietnia we wrocławskim Browarze Mieszczańskim odbędzie się kolejna edycja imprezy My Head Is Dubby. Uśpione demony brudnych dźwięków grime & uk garage wskrzeszą legendarni łamacze bitów Rossi B & Luca, klejąc je z dubstepem a nawet jungle. Na scenie d’n’b wschodząca gwiazda labelu Renegade Hardware, Anile, zabierze Was w niełatwą podróż przez przestrzeń basu. Natomiast w zupełnie inną wycieczkę wskoczycie pląsając w Maszynowni do wszelkich nowoczesnych gatunków, jakie powstały na bazie tego, co prezentują goście scen dubstep i dnb – future bass.

To w zasadzie jedyna okazja by poczuć się jak na prawdziwych, dzikich, londyńskich rave’ach a jednocześnie zasmakować współczesnych trendów imprez klubowych.  Sound system nieprzerwanie produkujący wwiercający się w wątrobę bas – jak zawsze gwarantowany.

DUBSTEP / UK GARAGE STAGE

ROSSI B & LUCA
(Heavy Artillery, Planet Mu, Soul Motive – UK)

Unnamed Dub Collective
(Live! – Wrocław)
Delay Lama
(Live! – Wrocław)
MHID crew
(Wrocław)

visuals by comankh

DRUM’N’BASS STAGE

ANILE
(Renegade Hardware – UK)

MacBeat
(Subwena – Wrocław)
Brav
(Subwena – Wrocław)
DT
(Subwena – Wrocław)

FUTURE BASS STAGE

Gregski
(Ruffsoundz – Warszawa)
Jakub Dymek
(VODKA TEARZ / BBQ – Wrocław)
Dizzy Trouble
(BBQ – Wrocław)
Teskko
(Live In The Mix – Wrocław)
Mash Mashine Man
(Wrocław)

ROSSI B AND LUCA

W 2003 r. Rossi B and Luca zostali ukoronowani tytułem „Najlepszego nowego didżeja” w prestiżowym konkursie Sidewinder People’s Choice Awards, aby w następnym roku zdobyć trzecie miejsce w głosowaniu na najlepszego DJa, plasując się wyżej od legend UK Garage EZ and Fonti (Heartless Crew).

Od tego czasu zdobyli sławę na całym świecie, nie tylko dzięki wyśmienitym umiejętnościom didżejskim, lecz również pionierskim produkcjom.

„Fader”, amerykańska biblia wszystkiego, co jest cool, okrzyknęła „Run 4 Cover” duetu (z udziałem Nasty Crew) za najlepszy remiks „Welcome to Jamrock” Damiena Marleya w artykule „Listmania 2005”, umożliwiając mu zaistnienie na amerykańskim podwórku obok Lil Kim czy Juelz Santana.

Rossi B and Luca również aktywnie promują nowych utalentowanych producentów – są założycielami legendarnego labelu More2dafloor, jak również wiodących labelów grime: A.R.M.Y i Bullet Records na których wydawali m.in. Dexplicit, Scandalous Unlimited, Dr Venom (Hadouken), Plasticman (Plastician z Radio 1), DJ Q i wielu, wielu innych.

Ciężka praca i poświęcenie Rossi B and Luca wpłynęły na zawartość wielu kolekcji miłośników brytyjskiej muzyki czy didżejów.

„W świecie muzyki garage jest pełno hejterów, ale nikt nie powie złego słowa na Rossi B and Luca… tych dwóch zapracowało na swoje imię po staremu – będąc świetnymi didżejami.” DEUCE MAG.

Po 8 latach grania w radio dla największych rozgłośni w Wielkiej Brytanii, z których najbardziej zasłynęła niedzielna audycja „Super Sundays” od 17 do 19 w legendarnym Rinse FM, Rossi B and Luca poczuli, że przyszedł czas na zasłużony urlop. Nie marnowali jednak czasu, zakładając nowy label „Heavy Artillery”, skupiający zarówno pionierów brytyjskiej sceny muzycznej, jak i młode talenty.

Przez lata zarówno rzesza fanów, jak i uwaga prasy urosła do niebotycznych rozmiarów, znajdując potwierdzenie w z artykułach, miksach i wywiadach opublikowanych w tak opiniotwórczych magazynach, jak Touch, RWD, Deuce, Fader (USA), IDJ, Muzik, ID oraz Mixmag, a fora internetowe buzują od wypowiedzi na temat ich najnowszego miksu, remiksu czy produkcji.

W przygotowaniu są nowe numery (m.in. dla Planet MU) i kolaboracje, stale zwiększa się liczba bookingów, a każdy nowy CD z miksami odnosi sukces, więc macie to jak w banku, że  Rossi B & Luca pozamiatają jeszcze niejeden densflor!
tłumaczenie: http://sednoznaczen.pl/

ANILE

Po zaledwie czterech latach Anile pokazał się z dobrej strony jako producent i DJ, publikując wydawnictwa na następujących labelach: Renegade Hardware, DeepSoul Music, Cylon, X-Tinction Agenda i Broken Audio, jest również rezydentem najlepszej imprezy D&B w Kent – Liquid Sessions.

Bookingi w całej Europie, od Włoch po Słowację i wszędzie pomiędzy potwierdzają, że zapotrzebowanie na Anile jest globalne. Pochodzi z południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, wśród wpływów wymienia różne gatunki od ciężkiego rocka po muzykę klasyczną, planuje współpracę z June Miller, 2Shy MC, Gremlinz, Manifest, Raiden i wieloma innymi artystami. Utwór „Orthodox” wydany przez Cylon Recordings na „Various Art EP” w zeszłym roku pozostaje zdecydowanym klasykiem na parkietach na całym świecie.

Anile planuje wydanie dwunastek na Phunkfiction, Deepsoul Music i Renegade Hardware, ma również zapewnione wsparcie takich didżejów, jak Data, Loxy, Spectrasoul, D Bridge, Total Science, S.P.Y, Lenzman, Ink, Manifest, Raiden, Spirit Instra:mental czy Gremlinz, dlatego zdecydowanie można powiedzieć, że zawalczy w roku 2010!  tłumaczenie: http://sednoznaczen.pl/