Maria Peszek

Maria Peszek w klubowej odsłonie, artystyczne wysublimowanie Fisza Emade, grający po 150 koncertów rocznie Paprika Korps i szczeciński Kristen – to gwiazdy festiwalu Boogie Brain, które zaprezentują się w piątkową noc na scenie Red Bull Tour Bus.

Postaci Marii Peszek nie trzeba specjalnie nikomu przedstawiać. Od kliku lat zajmuje miejsce w gronie najbardziej twórczych artystek sceny polskiej. Jej wydawnictwa zebrały znakomite recenzje,  dziesiątki nagród i zachwyt fanów w całym kraju.

Tym razem przybywa do Szczecina z nowym projektem – Maria Peszek Klubowo. Występ ten, w przeciwieństwie od regularnych koncertów Marii, odróżnia dobór prezentowanych utworów, ich aranżacja, bardziej elektroniczne instrumentarium muzyków. Dzięki temu koncert kipi energią parkietów tanecznych, a kontakt z artystami wyzwala nowy poziom zaangażowania w to przedsięwzięcie zarówno jednych jak i drugich. Możemy więc liczyć na potężną dawkę emocji i jeszcze większą energii.
Bracia Fisz i Emade wydali osiem różnych płyt („Polepione dźwięki”, „Na wylot”, „F3”, „Wielki Ciężki Słoń”, koncertowa „Tworzywo na Rzywo”, „Piątek 13”, „Heavi Metal” oraz nagrana przez Fisza z DJ Envee „Fru!”), na których Fisz i Emade zmieniali zarówno warsztat jak i instrumentarium. Mimo to, styl braci zachowuje swoją unikatową charakterystykę: Fisza można poznać po szczerym, osobistym i skrajnie indywidualnym przekazie a Emade po subtelnych, jazzowo-chilloutowych i głębokich brzmieniach.

I Maria Peszek i Fisz Emade zostali uhonorowani „Paszportem Polityki”. Fisze Emade w 2006, Peszek w 2009.
Paprika Korps, jako nieliczny z polskich zespołów, może się pochwalić, że grał koncerty w rosyjskim Nowosybirsku i Tomsku. A to zaledwie mały ułamek spośród miejsc, które odwiedzili członkowie opolskiej formacji. Wystąpili już w ponad 25 europejskich krajach i w większości z nich zapraszani są regularnie na trasy koncertowe. To pierwszy tak często koncertujący zagranicą polski zespół z kręgu muzyki reggae.

Kristen to kolejny szczeciński muzyczny produkt z najwyższej półki. Zespół został założony w 1997 roku przez Michała Bielę oraz braci Mateusza i Łukasza Rychlickich. Jego twórczość trudno jest zakwalifikować do jednego nurtu; muzycy czerpią z gatunków: post punk, post rock, jazz oraz z muzyki pop.

Więcej informacji o wykonawcach na podstronie artystów w serwisie www.boogiebrainfestival.pl. Tam również video z prezentacją ich muzycznych dokonań.

Tegoroczny line-up festiwalu „Boogie Brain” do tej pory przedstawia się następująco: Actress, Benji B, Catz’n’Dogz, Dixon, Fisz Emade, Henrik Schwarz, Jacek Sienkiewicz, Jahcoozi, Kristen, Łona & The Pimps, Maria Peszek Klubowo, Maximilian Skiba, MJ Cole, Ms Dynamite, My Head Is Dubby, Paprika Korps, Pol_On, Shed, Supra 1 i Zed Bias & Mc Fox.